שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

NLP – כיצד תתכנתו את תת-המודע שלכם?

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
יפה ברגר
יפה ברגר
מתקשרת, נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

NLP – כיצד תתכנתו את תת-המודע שלכם?
הידעתם? יש קשר בין התגובות העצביות שלנו לשפה המילולית שלנו, לעולם הפנימי שלנו, לפעולות שאנחנו מוּנעים לעשות ולמציאות החיצונית שלנו. איך כל זה קשור גם לאלרגיות או למיגרנות? כל התשובות לשאלות הללו ועוד, בשיטת NLP.

NLP הם ראשי תיבות למילים Neuro-Lingustic Programming, או בעברית – ניתוב לשוני פיזיולוגי/עצבי. מדובר בשיטת טיפול המשתייכת כיום לתחום הרפואה המשלימה, ופותחה על ידי ריצ'רד בנדלר וג'ון גרינדר, בארצות הברית, בשנות השבעים של המאה העשרים.

NLP – על השיטה
השיטה מבוססת על ההנחה כי כל אדם חווה את המציאות החיצונית באופן סובייקטיבי, וכן על ההנחה כי קיים קשר בין השפה המילולית שלנו לשפת הגוף שלנו ולתת-המודע שלנו, ומכאן גם לקשרים עצביים שייחודיים לכל אחד מאיתנו.

מתוך כך, על פי השיטה, אפשר לזהות אצל כל אחד מאיתנו קשרים אוטומטיים מסוימים בין חוויה או רגש להפעלה פיזית או מנטלית, וכך לבטל את אותו קשר אוטומטי ולייצר קשר חדש במקומו – כזה שמיטיב עם מטרותינו ועם רצונותינו המודעים.

NLP
באילו מקרים ניתן להשתמש ב-NLP?
ונסביר; לעתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו פועלים בניגוד להיגיון שלנו, למטרות המוצהרות שלנו או לדברים שאנו מאמינים בהם, או שאנחנו מופעלים בסיטואציות מסוימות על ידי פחדים שאינם רציונליים, חששות שמונעים מאיתנו לפעול למען המטרות שלנו או התנהגויות אישיות שאינן מובנות לנו.

על פי ה-NLP, לכל אחד מאיתנו יש הקשרים הפנימיים שלו – עולם האסוציאציות שלו, המעוגן הן בשפה הלשונית שלו והן בהתנהגויות הפיזיות שלו. לדוגמה, אדם יכול להסתמך בהסקת המסקנות שלו על מחשבה, על רגש או על ראייה, או על משהו אחר – והדבר יתבטא בשפה המילולית שלו; הוא יאמר, "אני חושב שכדאי לעשות כך וכך", לעומת האחר שיאמר, "אני מרגיש שכדאי לעשות כך וכך" וכן הלאה. באופן הזה אפשר לזהות מאפיינים של תת-המודע של כל אדם, וכך גם לתכנת מחדש את ההקשרים האוטומטיים הקיימים אצלנו.

לצורכי ריפוי
ב-NLP משתמשים במגוון רחב של טכניקות כדי לבצע את האמור לעיל – לזהות, לאפיין ולתכנת מחדש את החיווטים הנוירולוגיים שלנו; והמטרה הכללית של השיטה היא לאפשר לאדם איכות חיים טובה יותר, תחושה של שליטה ושל תואם בין רצון למעשה, ומתוך כך גם השגת תוצאות טובות יותר בתחומים שונים של חייו.

כיום השיטה נמצאת בשימוש נרחב מאוד, בשלל תחומים, ביניהם שילוב עם דמיון מודרך, עם אימון מסוגים שונים (Coaching), עם טיפול התנהגותי ועוד. אפשר להשתמש בה כדי לטפל בחרדות, בפוביות ובפחדים מסוגים שונים, וכן כדי לטפל בסימפטומים פיזיים כגון מחלות כרוניות ואלרגיות. בין השימושים הנוספים של השיטה נמצא שיפור התקשורת של האדם, עם עצמו ועם זולתו; השיפור בתקשורת נובע מכך שבאמצעות השיטה אנחנו מבינים כיצד אנחנו תופשים את העולם וכיצד זולתנו תופש את העולם, וכן כי אין השניים זהים. באופן זה אנחנו מסוגלים להבין את תפישתו של זולתנו ואת חווייתו את העולם, וכך לשפר את איכויות התקשורת בינינו ולצמצם אי הבנות.


דירוג

1 thoughts on “NLP – כיצד תתכנתו את תת-המודע שלכם?

  1. חגי הגיב:

    אחת השיטות הטובות שיש! לכל מי שמחפש משהו שנוטה לכיוון המדעי בעולם של הרפואה המשלימה, זאת השיטה. לריצ'רד בנדלר יש מלא מלא חומר ברשת היום, כדאי לכל מי שמחפש חומרים ויכול לקרוא גם באנגלית (יש גם חומרים מתורגמים שלו), לקרוא קודם כל את הדברים שלו.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה