שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

10 התשובות ל-10 השאלות הנפוצות בנושא הקבלה

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
אסתר תהלים וקבלה
אסתר תהלים וקבלה
נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
רבקה פז
רבקה פז
נומרולוגית, מתקשרת,קוראת בטארוט ומדיום

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

10 התשובות ל-10 השאלות הנפוצות בנושא הקבלה
חכמת הקבלה היא נושא חם, מסקרן, מעניין, ואפילו בינלאומי. במאמר זה אספנו עבורכם עשר תשובות לעשר השאלות הבסיסיות והמובילות ביותר בנושא הקבלה – במיוחד למתחילים, ואולי גם המתקדמים שבכם יגלו שיש כמה דברים שהם לא בדיוק הבינו נכון עד כה.

1. מהי חכמת הקבלה?
חכמת הקבלה היא תורת הסוד היהודית; מדובר בתורה שהתפתחה לאורך שנים ועברה גלגולים שונים בשלבי התפתחותה, אך תחילתה, ככל הנראה, לפני יותר מארבעת אלפים שנה. במהותה, חכמת הקבלה פורשת סודות על אודות העולם הזה, על החוקים הפועלים בו, על הכוחות המפעילים אותו, על העולמות האחרים וכן על החכמה הרוחנית שבאמצעותה אפשר להגיע לחיים מאוזנים ורוחניים בעולם הזה שלנו.

2. היכן התחילה חכמת הקבלה?
על פי הנהוג, מייחסים את תחילתה של הקבלה עוד לאברהם אבינו, שלו מיוחסת כתיבת "ספר יצירה", הנחשב לספר הקבלה הראשון. בספר יצירה פורש המחבר את סודות היווצרות העולם באמצעות עשרים ושתיים האותיות ועשר הספירות – מונח קבלי מובהק. לאחר מכן, התפתחה הקבלה סביב המאה ה-12 בספרד ובצרפת, ובהמשך התפתחה על ידי המקובלים של אותו זמן, כשהידועים שבהם הם רבי שמעון בר יוחאי, האר"י הקדוש והרב אשל"ג.

3. האם לכל אחד מותר לעסוק בקבלה?
בעבר, רק אנשים שמעל גיל ארבעים, נשואים ודתיים – בעלי הכשרה דתית מקיפה – הורשו להתחיל ללמוד קבלה. כיום, הידע של חכמת הקבלה פתוח בפני כל אדם, ואפילו לא רק בפני יהודים בלבד. מומחים בתחום מסבירים כי "הזמנים הבשילו" וכיום האנושות מוכנה לידע הרוחני הזה, ועל כן לימוד הקבלה מותר כיום לכולם.

4. האם צריך להיות דתי כדי ללמוד קבלה?
התשובה לשאלה הזו היא שתלוי את מי שואלים… יש גישות שעדיין אוחזות בכך שכדי ללמוד קבלה אדם צריך להיות דתי שומר מצוות. לעומתן, קיימות גישות אחרות שלפיהן החכמה הרוחנית של הקבלה פתוחה כיום בפני כולם. נציין כי הקבלה, כחכמה רוחנית שנועדה לסייע להתפתחותו של האדם ולהתפתחות האנושות, אינה דורשת קיום מצוות ואף אינה עוסקת בכך. עיסוקה העיקרי הוא במידותיו של האדם, ובעיקר במידת הנתינה שלו וביחסיו עם זולתו.

5. מהו ספר הזוהר?
ספר הזוהר הוא הספר הידוע ביותר העוסק בחכמת הקבלה, והוא נחשב לספר המרכזי בה כיום. הוא נכתב, על פי הידוע, על ידי רבי שמעון בר יוחאי. הספר כתוב בשפה הארמית ובאמצעות סמלים וקודים המובנים ליודעי סוד. בין השאר, בספר זה קיימת התייחסות רבה לעולמות העליונים ולאופן שבו העולם בנוי, לספירות, לשכינה ולאיחוד.

6. מהי קבלה מעשית?
במונח "קבלה מעשית" מתייחסים להפעלה המאגית של הכוחות הקיימים בעולם, כדי לשנות דברים בתוך העולם עצמו. לתחום זה משתייכים השימוש בלחשים, בקמעות ובכישופים, בצירופים קדושים, וכן היכרות עם הכוחות הטובים והרעים הפועלים בעולם והידע כיצד לנווט וכיצד למשוך כל אחד מהכוחות האלה.

7. האם מותר לעסוק בקבלה מעשית?
ובכן, מדובר בתחום שהדיון על אודותיו אינו באמת פתוח ואינו באמת ברור. על פי הגישה הרווחת, אין היתר לעסוק בקבלה מעשית והדבר אינו מאושר על ידי רוב הרבנים. חלקם טוענים שאסור כלל להשתמש בה כיום מפני שאין כיום טהרה (מאחר שאין כלל בית מקדש ולכן לא יכולה להיות טהרה אמיתית). חלק מהרבנים מאשרים שימוש בקמעות ובשמות, אך גם את זה צריך לדעת כיצד לעשות. בכל מקרה אין חולק על כך שכדי לעסוק בשינוי הכוחות הפועלים בעולם ורתימתם לשירותנו, צריך לעשות זאת אדם בעל שיעור קומה רוחני גבוה מאוד, שיודע מה הוא עושה וכיצד לשאת באחריות למעשים אלה. עם זאת, כיום קיים שימוש בשמות קדושים ובקמעות, ועל פי חלק מהגישות הדבר מותר.

8. מה הקשר בין קבלה לשמות?
בחכמת הקבלה מצויה התייחסות מעמיקה לאותיות העבריות ולכוחן, ולפיכך שמות – המורכבים מאותיות – נושאים בתוכם גם הם את האיכות הזו.

9. מהי נומרולוגיה קבלית?
נומרולוגיה קבלית בנויה בעיקרה על חכמת האותיות הקבלית, ובמסגרתה לכל אות מיוחס ערך גימטרי, קשר לאיבר בגוף, קשר לספירה מסוימת מעשר הספירות, חוש מסוים, ועוד ועוד. על פי שיטה זו אפשר לנתח שמות של אנשים ולהסיק מסקנות מעמיקות ביותר על מהותם הנשמתית, על שליחותם, על ייעודם, על אופיים ועל מסלול חייהם.

10. איפה אפשר ללמוד קבלה?
כיום אפשר ללמוד קבלה בכמה וכמה מרכזים גדולים המציעים את האפשרות הזו לקהל הרחב, חלקם אף מרכזים בינלאומיים. כמו כן, אפשר ללמוד בקבוצות קטנות יותר ואצל רבנים המלמדים באופן פרטי.


דירוג

1 thoughts on “10 התשובות ל-10 השאלות הנפוצות בנושא הקבלה

  1. בנצי הגיב:

    כדאי מאוד מאוד ללמוד קבלה. אני מציע לכל אחד להכיר את החכמה הזאת ולהכניס אותה לתוך החיים, בלי קשר דתי או לא דתי, אין קשר בכלל. זה פותח אותך לחיים אחרים לגמרי, לתפיסת עולם שונה מכל מה שהכרתם עד עכשיו. נותן כלים באמת להיות אדם טוב יותר ורוחני יותר. שבת שלום לכולם

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה