שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

מזל עקרב – הטרנספורמציה מעקרב, לנחש ולנשר

השנה בשנת 2020, יתחיל מזל עקרב מאוחר יחסית. היות והמזל בשמים נקבע לפי כניסת השמש למזל, הרי שהשנה זה יקרה ב-24.10, שזה בהחלט יוצא דופן.

אבל לא זאת בלבד!  מאמר ראשון בסדרה

סדרה שלמה של כוכבים תתנהל לה במקביל ולחילופין במזל עקרב וזה יהיה עד חודש מרץ 2016, כלומר אנו כולנו הולכים לעבור "תקופה עקרבית" על פי הסדר הבא:

מ-24.10 לפני חצות עד 22.11 השמש בעקרב

3.11 עד 20.11 מרקורי בעקרב.

6.12 עד 31.12 ונוס בעקרב

4.1.16 ועד 6.3.16 מרס בעקרב.

מזל עקרב
 

אז מה המיוחד במזל עקרב?

הוא המזל היחיד שיש לו שלוש פאזות, כאשר הוא מעביר אותנו שינוי עמוק ביותר, "מעומקי הגהנום ועד לגובהי השמיים".

הוא מתחיל כעקרב, שזה הפאזה הנמוכה.
הוא עלול להיות מלא טינה ומשקעי עבר אך מצד שני הוא מזל טוטאלי עם נאמנות אין קץ, וכוח מאגי היפנוטי בלתי רגיל, אשר עלולים להפוך לפסימיות והרס עצמי טוטאלי.
הוא נחשב למזל שעלול להיות הכי שרוי בחושך, כאשר הוא לא רואה תקווה וקרן של אור, כי הגאולה צריכה לבוא ממנו פנימה, ואין שום גורם חיצוני שיכול לסייע לו.

כאשר הוא מתמודד הוא משנה את עצמו, ואז הוא כמו הנחש המשיל את עורו, והוא מתחדש, ולא לחינם משווים אותו גם לעוף החול – הפניקס, אשר שורף את עצמו וקם ובונה את עצמו מן האפר.

כאשר הוא עובר תהליך זה, הוא מגיע לגבהים בלתי רגילים של אמונה, השראה, ותקווה והופך להיות מואר ביותר, ואז הוא הופך לנשר, העוף שנחשב למגביה עוף ביותר!!!

מזל עקרב וסמל הרפואה "הקאדוקוס"

מזל עקרב קשור גם במיניות ורפואה, כולל ריפוי של הנפש, ולכן הוא קשור לסמל המפורסם המוכנה המכונה "המטה של האל הרמס", וגם Caduceus ובעברית "קאדוקאוס".
זהו סמל של מטה עם שני נחשים מתפלים מעליו עד לראשו שם מגיעים לזוג כנפיים של נשר, ולכן מכונה גם סמל זה "הנחש המכונף".

אם נשאל עצמו כיצד הפך סמל לסמלם של הרפואה ובתי המרקחת, הרי שנצטרך לפנות למקורות שלנו:
במדבר כ"א פסוק ט', מסופר שבני ישראל נעקצו בנחשים ושרפים, ואז משה עשה נחש מנחושת אותו הוא שם על מוט וכל מי שהביט בנחש הנחושת נרפא.

וַיַּעַשׂ מֹשֶׁה נְחַשׁ נְחֹשֶׁת וַיְשִׂמֵהוּ עַל הַנֵּס וְהָיָה אִם נָשַׁךְ הַנָּחָשׁ אֶת אִישׁ וְהִבִּיט אֶל נְחַשׁ הַנְּחֹשֶׁת וָחָי.

דרך אגב, מעניין הקשר בין המילה רפואה בעברית והמילה אפר, ואכן הרפואה העתיקה עסקה בתרופות מאפר של צמחים, וזה מקביל לעוף החול העולה מן האפר, שאף הוא מסמל את מזל עקרב.

במזרח קשור סמל זה דווקא עם התמרת הכוח המיני העולה במעלה עמוד השדרה עד לאזור הראש, שם הוא הופך מכוח של "מים עמוקים", לכוח של האש, תופעה שמכונה הקונדליני ו-7 הצ'קרות, כאשר מדובר על שני זרמי אנרגיה המתפתלים סביב עמוד השדרה בצורה של שני נחשים, כאשר אצל כולנו הוא מצוי באופן רדום בתחתית עמוד השדרה.

הכוח של הקונדליני מיוצג בעברית על ידי האות נ', האות של מזל עקרב, וההתמרה ליסוד האש על ידי האות ש', אותיות המופיעות במילה נחש.

כך שנקבל שנחש = נח-ש' או חש-נ'.

ריידר וייט יוצר חפיסת קלפי הטארוט הפופולרית ביותר, שילוב סמל זה בקלף 2 הגביעים, המראה על הרמוניה זוגית עד כדי התמזגות טוטאלית. סמל זה המופיע בקלף זה מייצג את השאיפה "לזיווג האלוהי", בו הגבר והאישה הופכים להיות אחד, ובכך מגיעים לנשמה האחת שהיא מעבר לזכר ולנקבה, ושוב יש לנו כאן את הכוח המיני, כוח הקונדליני, ושלושת הפאזות של מזל עקרב.

האחדות הזו מעלה אותנו לדרגה של הנשמה בטרם חולקה לזכר ונקבה, ולפי האמונה היהודית זה מתחבר לנשמת האדם הראשון בגן העדן, שהיא גם סך כל הנשמות של כולנו ונשמת המשיח, ולא לחינם משיח = נחש בגימטרייה, ובחודש עקרב שהוא חשוון היהודי יבנה בית המקדש השלישי.

מזל עקרב


דירוג

3 thoughts on “מזל עקרב – הטרנספורמציה מעקרב, לנחש ולנשר

 1. דפנה הגיב:

  מאמר מדהים, מעניין ומרתק.
  ההקשרים לתורת הסמלים של מזרח ומערב מאוד מעניינים.
  תמשיכו במאמרים אלה.

 2. אביגיל הגיב:

  מאמר מקסים ומשכיל מאד המשלב כמה פילוסופיות ביחד לגבי מזל עקרה, המשלב את סמל הרפואה הטבעית מטה הרמס עם קלף טארוס והקשר לכוח הקונדליני מהמזרח ולאמונה היהודית של אחדות.
  תודה רבה

 3. יעקב הגיב:

  אין שום מקור לזה ש"המשיח יבנה את בית המקדש השלישי בחודש מרחשוון", למעשה אין שום מקור לזה שהמשיח הוא זה שבכלל יבנה את בית המקדש. הרמב"ם כבר קבע בסוף ספר שופטים (לא ההוא מהתנ"ך אלא אחד מי"ד החלקים של החיבור המונומנטלי שלו בהלכה משנה תורה) ש"וכל אלו הדברים וכיוצא בהן לא ידע אדם איך יהיו עד שיהיו שדברים סתומין הן אצל הנביאים גם החכמים אין להם קבלה בדברים אלו אלא לפי הכרע הפסוקים ולפיכך יש להם מחלוקת בדברים אלו ועל כל פנים אין סדור הויית דברים אלו ולא דקדוקיהן עיקר בדת ולעולם לא יתעסק אדם בדברי ההגדות ולא יאריך במדרשות האמורים בענינים אלו וכיוצא בהן ולא ישימם עיקר שאין מביאין לא לידי יראה ולא לידי אהבה". אגב אם אתה רוצה לדעת על משהו שכן קרה בחודש מרחשוון אז בטח תשמח לדעת (או אולי לא) שבשבע עשרה לחודש התחיל המבול שמחה את כל האנושות ואת כל בעלי החיים בעולם למעט הדגים נח ומשפחתו ובע"ח שלקחו אתם. עוד אירוע משמח שקרה בחודש הזה הפעם בט"ו בו כמדומני הוא היום שבו העמיד ירבעם בן נבט מלך ישראל ועשרת השבטים שתי עגלים בשתי גבולות ממלכתו הצפוני והדרומי, בדן ובבית אל. אחד האירועים הקשים והמבישים ביותר בתולדות עם ישראל שןמעשה חרץ את דינם של עשרת השבטים לגלות כבר אז, וכמו כן הייתה לו השפעה עקיפה על חורבן בית ראשון וגלות יהודה, לפחות ע"פ מה שמסופר בנביא. אבל את המיסטיקנים הדגולים זה לא באמת מעניין והם אפילו לא יטרחו לבדוק במקורות הרלוונטים (יש לי תחושת בטן שזה נכון לא רק לגבי המקורות ביהדות) הם משתמשים בכל מיני מונחים יהודים ורסיסי מידי שהם כאמור משוללים כל תיקוף ואימות רק בגלל שזה עוזר להם לשווק את "המיסטיקה בניחוח יהודי ורב תרבותי להמונים" שלהם. תרבות הפופ של הרוח במיטבה.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה