שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

תיקון הנפש

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

תיקון הנפש – יש פתרון לנפש מוטרדת: כל מה שרציתם לדעת על המונח הידוע
לעתים אנו מוצאים את עצמנו במצבים של בלבול, של פחדים ושל חרדות, ודבר ממה שאנחנו מנסים אינו מועיל. בקבלה מצוי פתרון שמתאים לכול, לדברי העוסקים בו, והוא נקרא תיקון הנפש; אז מה זה בדיוק? איך עושים את זה? אילו גישות קיימות ומי יכול לסייע בתיקון הנפש?

זה אינו סוד שתקופתנו מאופיינת בריבוי מתחים, ברצונות ובדרישות סותרים המציבים אותנו בקונפליקטים תמידיים – רגשיים ומעשיים, ובפחדים וחרדות; בקבלה מדברים על כך שזוהי תקופה של "אורות" גדולים, כלומר של פתיחה לרוחניות ושל חיפוש אחר רוחניות על ידי אנשים רבים, כמו גם אפשרות זמינה מאי פעם לחיבור לידע רוחני. עם זאת, בד בבד, מדובר בתקופה שבה יש גידול עצום ברמת החומריות, התחרותיות והשטחיות. בקבלה מציעים הליך, פתרון, שאפשר לבצעו בכל עת כדי לחבר מחדש את חלקיה התועים של נפשנו.

מה הוא תיקון הנפש?
"תיקון הנפש" הוא מונח מחכמת הקבלה, כאמור, והוא מתייחס לאפשרות להקל על הנפש את החיים בעולם הזה, הפיזי, ולחברהּ מחדש לכיוון הרוחני המתאים והנכון לה. על פי מומחים בתחום, תיקון הנפש יכול להועיל במגוון רחב של מכאובי נפש, להשיב לאדם את שלוות הנפש שלו ואת הכיוון הנכון לו בחיים, לחבר אותו מחדש אל ההכוונה הפנימית שלו ואל האמונה והביטחון בחיים ולהשיב לו מחדש תחושה של שליטה ושל שפע בחייו. כמו כן, חלק מן העוסקים בתחום מתייחסים לתיקון הנפש כאל מסייע גם בהחזרת האיזון הפיזי אל הגוף, וזאת מתוך הקשר בין הגוף לנפש – כאשר הם מושפעים הדדית זה מזה כל העת.

תיקון הנפש
איך מבצעים תיקון הנפש?
יש כמה גישות לפרקטיקה של תיקון הנפש, אך הבולטת שבהם היא אמירת פסוקים ומזמורי תהלים. הרעיון שבבסיס התיקון הוא חיבור מחדש לכוחות הרוחניים הנכונים, חיזוק והגנה של הגופים האנרגטיים וחיבורם למקורם הנכון. על כן, מזמורי תהלים ואמירתם מסייעים הן בטיהור רוחני והן בחיבור מחדש לנשמה ולמקור האלוהי. מדובר בכמה וכמה מזמורים, המותאמים לצורך פעולה זו של תיקון הנפש. על פי גישות נוספות קיימת התמקדות גם בתיקון האיברים, כנושאים את הנפש בתוכם. בתיקון האיברים הדגש יהיה על חיבור למצוות מעשיות בדרך כלל. בכל המקרים, כוונת תיקון הנפש ומטרתו הן לחבר את האדם מחדש למודעות רוחנית נכונה ולעשיית טוב אמיתי. באופן זה יבוא שוב השפע לחייו והשקט לנפשו.

למי אפשר לפנות כדי לעשות תיקון לנפש?
קיימים כיום רבנים ומקובלים העוסקים בתיקון הנפש, וכדאי מאוד לבחור אדם ידוע ומוכר, כמובן ירא שמים ודתי בפועל, שכן מדובר בפעולה רוחנית עמוקה. המוכר שבהם הוא הרב פינטו, אך קיימים רבנים ומקובלים נוספים העוסקים בפעולה זו ומתמחים בה. תיקון הנפש מתאים לכל אחד בכל מצב, אך מומלץ לוודא כי אתם נעזרים באדם הבקי בתחום, שסייע לאנשים נוספים לפניכם.


דירוג

3 thoughts on “תיקון הנפש

 1. לינה הגיב:

  סוף סוף יש מקום מסודר שמסבירים מה זה תיקון הנפש… שמעתי המון את המונח הזה ואף אחד לא הצליח להסביר לי למה בדיוק הכוונה וגם לא הצלחתי למצוא ברשת כל כך… אני אישית לא כל כך מאמינה בזה. נראה לי שהדרך הכי טובה לתקן את הנפש היא לעשות עבודה פנימית… קשה ויסודית, ולא לוותר לעצמך. לא לחפש תפילות וניסים…

  1. ליאת הגיב:

   האם אני יכולה לעשות תיקון הנפש לאדם בלי שיהיה נוכח

 2. ליאת הגיב:

  האם אני יכולה לעשות תיקון הנפש לאדם בלי שיהיה נוכח

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט