שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

קבלה

נבחרת מומחי הקבלה והיועצים הבכירים בישראל עונים לשאלותיך!     יועצים מתכניות רדיו וטלוויזיה     מענה 24 שעות ביממה איך ניתן לשפר את חייכם בעזרת תורת הקבלה? תנו למומחים שלנו לספר לכם ולכוון את דרככם! קבלו מידע שיעזור לכם להכיר טוב יותר את עצמכם ויסייע לכם לבצע את הבחירות הנכונות שיביאו לשיפור חייכם. כל אחד מהמומחים נבחר בקפידה, מנוסה ובעל מוניטין מוכח ומאות המלצות מגובות בניסיון רב שנים בסיוע למציאת הדרך, האהבה, קריאת אישיותך ועתידך על פי תורת הקבלה

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
רויטל האסטרולוגית
רויטל האסטרולוגית
אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
דליה תמיר
דליה תמיר
נומורלוגית, מדיום, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
  קבלה לעם – להפיץ את הרוח בעולם "קבלה לעם" היא זרם מסוים בתחום לימודי הקבלה; במסגרת התורות הרוחניות הפונות לכולם כיום, בזרם זה פישטו את לימוד תורת הקבלה והפכו אותה לנגישה לכל אדם המבקש להתקרב אל עצמו, בכל מקום בעולם. כיום לומדים במסגרת זו אנשים רבים ברחבי העולם כולו, בשלוחות של הארגון, ובכללם גם מפורסמים מהוליווד. לאחר שנים לא מעטות של לימוד, הקים הרב מיכאל לייטמן בשנת 1995 את הארגון "קבלה לעם". הארגון קם מתוך זרם שקדם לו ונקרא "בני ברוך", כמחווה להמשכיות תורתו ודרכו של הרב שלום ברוך אשל"ג, בנו וממשיך דרכו של מי שנחשב לגדול המקובלים בני זמננו, וידוע בכינוי "בעל הסולם", הרב יהודה אשל"ג. מהי "קבלה לעם"? הרב יהודה אשל"ג כתב את פירוש "הסולם" לספר הזוהר,…


דירוג

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
איילה עדן
איילה עדן
יועצת, מדריכה, אסטרולוגית, נומרלוגית וקוראת בטארוט

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

קבלה – לא לכל אחד אבל בהחלט נגישה יותר כיום
תורת הקבלה היא החלק המסקרן והמסתורי בתורת היהדות. אף על פי שכיום אנחנו יודעים עליה הרבה יותר וחלקים מתוכה הפכו לשימושיים בעולם הניו אייג' ובעולם ההתפתחות הרוחנית, בעצם אנחנו עדיין יודעים עליה מעט מאוד באמת.

תורת הקבלה נחשבת לחלק המיסטי שבתורת היהדות. המיסטיקה אינה נחשבת לחלק מהדת המעשית ביהדות, אך למעשה לאורך שנים רבות התפתחה תורת סוד מעמיקה ומקיפה הקשורה ליהדות, לתורה ולסמלי היהדות. ככל הנראה, תורה זו החלה להתפתח סביב תחילת המאה השלוש עשרה, בצרפת ובספרד. מאז התפתחו בה זרמים רבים ושונים, ביניהם תורת הסוד של האר"י, קבלה צפתית, תורתו של הרב אשל"ג וכן זרמים שונים בחסידות שפיתחו ענפים בקבלה.

עקרונות מרכזיים בתורת הקבלה
כמו בתורות מיסטיות ובתורות רוחניות רבות אחרות בעולם, גם בתורת הקבלה מדובר על רצונו של האדם להתאחד עם האלוהות, ועל פירוט הדרך שבה הוא יכול לעשות זאת בעודו בחייו (מובן שזה הסבר פשטני ביותר). העולם הגשמי שבו אנחנו חיים הוא עולם מלא "הסתרות", אופן קיום שבו האדם חש בעיקר את עצמו ואת רצונותיו הקטנים והמצומצמים – על פי רוב אלה שנובעים מצרכיו הגופניים (רצון לכוח, לשררה, להישרדות, לכסף, רצון לתענוג מסוגים שונים), ואינו מכיר כלל את מהותו האמיתית, שהיא אלוהית בעיקרה. על פי הקבלה, האדם הוא חלק מהאלוהות, ועל כן יש לו אפשרות לזכך את עצמו ולהתעלות מעל האגו האנושי המצומצם. כל זאת כדי לחוות חיים שבהם האדם מגלה את נוכחותו של האל בעולם. לפיכך, פעמים רבות היחס למציאות הגשמית על פי הקבלה יהיה יחס סמלי – כלומר דבר שקורה במציאות הגשמית בעצם משקף באופן סמלי גילוי של האלוהות בעולם.

קבלה
לאורך שנות קיומה, הקבלה היתה מיועדת אך ורק לאנשים מסוימים מאוד ולא כל אחד הורשה להיחשף אליה, לא כל שכן ללמוד אותה ולהכיר אותה לעומק. מקובל היה שרק אחרי גיל ארבעים ורק מי שהיה נשוי וכמובן, דתי במובן האורתודוקסי של המילה, רשאי היה במקרים מסוימים להיחשף לתורת הקבלה.

עשר הספירות
עשר הספירות הן המושג הבסיסי ביותר בתורת הקבלה; מדובר בדימוי סמלי של השתלשלות העולמות, ושל כלים או מדרגות רוחניות שונות. כל ספירה היא עולם ומלואו והיחסים ביניהן מסמלים דברים רבים ושונים. עשר הספירות הן: כתר, חכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות.

לסיכום
כיום, כחלק מהתפשטות התורות הרוחניות האחרות בעולם וכחלק מהחיפוש האנושי אחר דרכים לצמיחה אישית ורוחנית ולהגשמה עצמית, הפכה גם הקבלה – בחלקה – לחשופה לכלל. כיום אנחנו מכירים מושגים מתורת הקבלה, הידע הבסיסי הקשור בה הפך נגיש יותר ומובן יותר כידע רוחני שימושי, ניתן ללמוד אותה במקומות רבים בצורה המובנת לכל מי שמבקש משמעות בחייו וקיימים מטפלים העושים שימוש בידע המיסטי יותר הקשור בה.


דירוג

תגובה אחת בדף “קבלה – לא לכל אחד אבל בהחלט נגישה יותר כיום

  1. בני הגיב:

    אני למדתי קבלה בכמה מקומות, ובלי לנקוב בשמות, אני לא ממליץ על מקומות גדולים מדי. לטעמי, לי הייתה החוויה הכי טובה באופן אישי במפגשים קטנים אצל רבנים שבאמת יודעים על מה הם מדברים וגם לא מבקשים לשטוף לך את המוח. תבדקו טוב לפני שאתם הולכים, וכמובן – הידע הזה מומלץ וחשוב בעיני לכל אחד. לי ההיכרות עם הקבלה עשתה רק טוב בחיים.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט