שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

קבלה – לא לכל אחד אבל בהחלט נגישה יותר כיום

[sc name=Call2Action04]
קבלה – לא לכל אחד אבל בהחלט נגישה יותר כיום
תורת הקבלה היא החלק המסקרן והמסתורי בתורת היהדות. אף על פי שכיום אנחנו יודעים עליה הרבה יותר וחלקים מתוכה הפכו לשימושיים בעולם הניו אייג' ובעולם ההתפתחות הרוחנית, בעצם אנחנו עדיין יודעים עליה מעט מאוד באמת.

תורת הקבלה נחשבת לחלק המיסטי שבתורת היהדות. המיסטיקה אינה נחשבת לחלק מהדת המעשית ביהדות, אך למעשה לאורך שנים רבות התפתחה תורת סוד מעמיקה ומקיפה הקשורה ליהדות, לתורה ולסמלי היהדות. ככל הנראה, תורה זו החלה להתפתח סביב תחילת המאה השלוש עשרה, בצרפת ובספרד. מאז התפתחו בה זרמים רבים ושונים, ביניהם תורת הסוד של האר"י, קבלה צפתית, תורתו של הרב אשל"ג וכן זרמים שונים בחסידות שפיתחו ענפים בקבלה.

עקרונות מרכזיים בתורת הקבלה
כמו בתורות מיסטיות ובתורות רוחניות רבות אחרות בעולם, גם בתורת הקבלה מדובר על רצונו של האדם להתאחד עם האלוהות, ועל פירוט הדרך שבה הוא יכול לעשות זאת בעודו בחייו (מובן שזה הסבר פשטני ביותר). העולם הגשמי שבו אנחנו חיים הוא עולם מלא "הסתרות", אופן קיום שבו האדם חש בעיקר את עצמו ואת רצונותיו הקטנים והמצומצמים – על פי רוב אלה שנובעים מצרכיו הגופניים (רצון לכוח, לשררה, להישרדות, לכסף, רצון לתענוג מסוגים שונים), ואינו מכיר כלל את מהותו האמיתית, שהיא אלוהית בעיקרה. על פי הקבלה, האדם הוא חלק מהאלוהות, ועל כן יש לו אפשרות לזכך את עצמו ולהתעלות מעל האגו האנושי המצומצם. כל זאת כדי לחוות חיים שבהם האדם מגלה את נוכחותו של האל בעולם. לפיכך, פעמים רבות היחס למציאות הגשמית על פי הקבלה יהיה יחס סמלי – כלומר דבר שקורה במציאות הגשמית בעצם משקף באופן סמלי גילוי של האלוהות בעולם.

קבלה
לאורך שנות קיומה, הקבלה היתה מיועדת אך ורק לאנשים מסוימים מאוד ולא כל אחד הורשה להיחשף אליה, לא כל שכן ללמוד אותה ולהכיר אותה לעומק. מקובל היה שרק אחרי גיל ארבעים ורק מי שהיה נשוי וכמובן, דתי במובן האורתודוקסי של המילה, רשאי היה במקרים מסוימים להיחשף לתורת הקבלה.

עשר הספירות
עשר הספירות הן המושג הבסיסי ביותר בתורת הקבלה; מדובר בדימוי סמלי של השתלשלות העולמות, ושל כלים או מדרגות רוחניות שונות. כל ספירה היא עולם ומלואו והיחסים ביניהן מסמלים דברים רבים ושונים. עשר הספירות הן: כתר, חכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות.

לסיכום
כיום, כחלק מהתפשטות התורות הרוחניות האחרות בעולם וכחלק מהחיפוש האנושי אחר דרכים לצמיחה אישית ורוחנית ולהגשמה עצמית, הפכה גם הקבלה – בחלקה – לחשופה לכלל. כיום אנחנו מכירים מושגים מתורת הקבלה, הידע הבסיסי הקשור בה הפך נגיש יותר ומובן יותר כידע רוחני שימושי, ניתן ללמוד אותה במקומות רבים בצורה המובנת לכל מי שמבקש משמעות בחייו וקיימים מטפלים העושים שימוש בידע המיסטי יותר הקשור בה.

[sc name=youtube id="bS8E9VNV3MY"]


דירוג

תגובה אחת בדף “קבלה – לא לכל אחד אבל בהחלט נגישה יותר כיום

  1. בני הגיב:

    אני למדתי קבלה בכמה מקומות, ובלי לנקוב בשמות, אני לא ממליץ על מקומות גדולים מדי. לטעמי, לי הייתה החוויה הכי טובה באופן אישי במפגשים קטנים אצל רבנים שבאמת יודעים על מה הם מדברים וגם לא מבקשים לשטוף לך את המוח. תבדקו טוב לפני שאתם הולכים, וכמובן – הידע הזה מומלץ וחשוב בעיני לכל אחד. לי ההיכרות עם הקבלה עשתה רק טוב בחיים.

כתיבת תגובה

[fbcomments width="1000" count="off" num="3" countmsg="wonderful comments!"] [advisor_list]