שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

צמיחה רוחנית

צמיחה רוחנית
המונח הזה רץ סביבנו כבר כמה וכמה שנים, וככל שעובר הזמן, הוא הופך לעממי יותר, לשגור יותר בפי כול ולמקובל יותר. אם לפני כמה שנים הרימו גבה כלפי מי שהשתמש בו, הרי שכיום "צמיחה רוחנית" היא חלק מחיינו, ויותר ויותר מאיתנו מחפשים אותה, כמעט בכל מקום ובכל דרך אפשרית. אז על בעצם מה מדובר?

צמיחה רוחנית – מודעות מוגברת לעצמי
קודם כול, מוזר ככל שזה יישמע, צמיחה רוחנית מתחילה במודעות מוגברת לעצמי. כאשר אדם מתחיל לשאול את עצמו שאלות שנדמות בהתחלה כ"אגואיסטיות" – כמו "מי אני?", "מה אני?", "מה התפקיד שלי בעולם הזה?", "מה משמעות הקיום?", "מה נועדתי לעשות כאן?", "מה תכלית החיים?" – זה כבר סימן שמשהו בו מתעורר לרוחני שבו. כאשר אדם חי את החיים ואינו שואל שאלות מהותיות כגון אלה, אלא עסוק בעיקר בעולם החומר ונדמה לו ששם מתמצים חייו ואלו הם הדברים המהותיים באמת, הוא בעצם אינו נמצא בשום קשר עם המהות הרוחנית שבו.

כך, החלק הראשון בצמיחה רוחנית הוא התעוררות רוחנית, והיא מתבטאת קודם כול בשאילת שאלות על הדברים המובנים מאליהם ביותר בחיינו, לכאורה, ובהתעוררות המודעות לעצמי. אדם שנכנס לתהליך של צמיחה רוחנית מבקש משמעות בחייו, מבקש עומק, מבקש סיבה לדברים המתרחשים סביבו ולדברים שהוא עושה בחייו.

צמיחה רוחנית

צמיחה רוחנית – מודעות מוגברת ליקום ולבריאה
כל אלה מובילים אותו, בדרך כלל, לחפש תשובות לאותן שאלות גדולות וקיומיות, שהוא מקווה כי ישפכו אור על חייו ועל המשמעות שבתוכם. מכאן, הדרך לגילוי של תורות רוחניות שונות היא קצרה בדרך כלל, וכל אחד מוצא לו את הנישה המתאימה לו. יש כאלה המתחברים ליהדות, יש כאלה המתחברים לתורות המזרח, יש כאלה הטועמים מהכול – מהפן הרוחני של דתות ושל תורות שונות – והולכים עם החלק שמצמיח אותם, שנותן להם כלים להבנת היום יום שלהם ולהתמודדות עם אתגרי החיים ועם השאלות הגדולות.

ההבנה כי יש משהו שגדול מאיתנו בדרך כלל מגיעה מהר יחסית, ואין זה משנה דרך איזו תורה או דת הגעתם אליה. הדבר הגדול הזה, זה שכולנו יחד מהווים חלק ממנו, הוא זה שנותן את הטעם להמשך הקיום שלנו פה, והוא שמכוון את דרכנו – שוב, כל אחד לפי הסגנון שלו, התובנות שלו והכלים המתאימים לו – להמשך החיים על פני האדמה, והפעם מתוך מקום של משמעות ושל הבנת התפקיד שלי בתוך המכלול השלם והגדול שכולנו שייכים אליו.

צמיחה רוחנית – איך זה משפיע על היום יום שלי?
מובן מאליו שאדם שחווה שינוי כל כך גדול ומהותי בתפיסת חייו – ממצב שבו הוא חי בתוך החיים בלבד ופשוט עושה "מה שצריך" למצב שבו הוא מבין את הסיבות לקיום או לפחות מחפש אותן, מחפש משמעות לדברים היומיומיים שהוא עושה ומבקש להרחיב את אופקיו ולהתחבר לעצמו ולהווייתו יותר ויותר, הוא מצב שבו חיי היום יום משתנים גם הם.

השינויים המשמעותיים ביותר שנציין כעת הם העובדה שממצב שבו אתם חיים "על אוטומט", אתם עוברים לחיות מתוך בחירה. אתם שואלים את עצמכם בכל צעד אם זה הדבר הנכון עבורכם, אם זה מחובר להוויה שלכם ולמהות שלכם ומדוע עליכם לבחור בכך או לא לבחור בכך. השינוי המשמעותי השני הוא העובדה שאנשים שצומחים רוחנית הופכים נעימים ומודעים יותר לסביבתם, לזולתם. איך זה קורה? דווקא מתוך המודעות לעצמי, הבחירה שנוספה לחיי והכבוד לעצמי – כל אלה גם מחלחלים אל היחס שלי אל זולתי, באופן טבעי והגיוני.

רוצים לדעת עוד על צמיחה רוחנית, תוכלו לדבר עם כל אחד מהמומחים שלנו, שעבר תהליך כזה בעצמו במהלך חייו, ולשאול אותו כל מה שתרצו, לקבל הדרכה ולזכות בכלים. בהצלחה.

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
יפה ברגר
יפה ברגר
מתקשרת, נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה