שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

פירוש חלומות

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
רויטל האסטרולוגית
רויטל האסטרולוגית
אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
דליה תמיר
דליה תמיר
נומורלוגית, מדיום, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

פירוש חלומות: כיצד נבין מה פשר החלום שחלמנו ואיזו משמעות להעניק לו?
מאז ומתמיד הם היו משמעותיים בעולמם של בני האדם; הגישות חלוקות כלפי משמעויותיהם וכובד המשקל שיש לתת לחלומות ולמסרים המופיעים בהם, וכך גם לגבי פשר החלומות – האם הם מנבאים את העתיד? מזהירים? נועדו אך ורק "לאוורוּר" הנפש ותת המודע?

חלומות הם דבר מסתורי; הם מופיעים בעת שאדם ישן – בזמן שבעצם אינו זמן של מודעות, אך אנחנו זוכרים אותם והם כן נרשמים במודעות שלנו כחוויה, לעתים משמעותית מאוד. האם חלומות נועדו להעביר לנו מסרים מעולמות עליונים? האם הם נובעים אך ורק מתת המודע שלנו? האם יש להם בכלל משמעות?

מאז ומתמיד
לאור המסתוריות של ממד החלום, באופן טבעי חלומות הם דבר שנחקר לאורך הדורות, ובתרבויות רבות; החל מן התנ"ך שבו יש התייחסות לחלומות ולפתרון חלומות, דרך הקבלה שגם בה עוסקים בפירושי חלומות, המשך בשאמאניזם ועד תורותיהם של פרויד ויונג – בכולם יש התייחסות לחלום, לחולם, לפתרון החלום ולסמלים המופיעים בחלומות.

פירוש חלומות
מהו פשר החלומות?
פשר החלומות עדיין נמצא במחקר כל השנים ואין תשובה חד משמעית לגבי הצורך בחלום – מדוע אנו חולמים, או לגבי המשמעויות שלו, כובד משקלו או משמעות הסמלים והדימויים המופיעים בו. לפיכך, קיימות גישות שונות וכל אחד יכול לאמץ על פי ראות עיניו, נטיות לבו ואמונתו. על פי המדע, חלומות הם פשוט חלק מהתהליך הטבעי של השינה על השלבים השונים שבו; על פי תיאוריות פסיכולוגיות, חלומות נועדו לשחרור תכנים שנמצאים בתת המודע שלנו – כאלה שנאגרו במשך היום ולא הספקנו לעבד אותם או כאלה שנמצאים שם מאירועים רחוקים יותר שלא הספקנו לעבד; על פי רוב התורות האחרות – הקבלה ותורות רוחניות נוספות כשאמאניזם – הסמלים המופיעים בחלום הם בעלי משמעויות עמוקות בעבור החולם והם נועדו לחבר אותו למסרים מסוימים באשר לחייו, כך שלחלום יש תפקיד משמעותי בחיבור בין המודע לתת מודע.

פירושי חלומות
עם זאת, בעוד שעל פי גישתו של פרויד חלומות בדרך כלל יתקשרו ליצרים מיניים מודחקים, הרי שעל פי התורות האחרות, הסמלים והדימויים המופיעים בחלומות מייצגים על פי רוב ארכיטיפים אנושיים אוניברסליים – כלומר, שפת החלום משתמשת פעמים רבות ב"סימנים מוסכמים" ששייכים לכלל האנושות. על פי גישה זו, כאשר אדם חולם על שיניים, על נחש או על חתונה – הפירושים יהיו אוניברסליים, ויותאמו כמובן לסיטואציה הנוכחית של חייו.
גישות רוחניות אחרות, כמו גם גישות פסיכולוגיות מודרניות יותר, מתייחסות לפירוש חלומות בגישה אינטואיטיבית יותר; כלומר, על פי גישות אלה הפירוש לחלום ולדימויים המופיעים בו צריך להיות קשור לאדם שחלם את החלום – ולהתפרש על פי המשמעויות שהוא מעניק לדימויים, על פי "שפת הנפש" שלו – שאיננה תמיד תואמת את פירושי החלום האוניברסליים.

ריבוי פרטים
בעת פירוש חלום יש להעלות למודע כמה שיותר פרטים ותכנים שנכללו בחלום שחלמנו, כולל ריחות, צלילים, צבעים ורגשות (ולא רק תמונות או סמלים חזותיים). באופן הזה נוכל לפרש את החלום באופן שלם יותר ולהפיק מן הפירוש את התועלת המרבית בעבורנו, כמסר שנוכל ליישם בחיינו, בזמן של תודעה ערה. מפרש חלומות טוב ידע לעשות שימוש בכל הפרטים הללו בזמן פירוש החלום, ולבנות מהם סינתזה אחת שלמה שבה הפרטים כולם ייקשרו אלה לאלה.


דירוג

1 thoughts on “פירוש חלומות

  1. אביחי הגיב:

    לפי המדע, חלומות הם פשוט עיבוד כימי של דברים שעוברים לנו במערכת בזמן השינה, לדימויים שאנחנו רואים בחלום. עד שלא יוכיחו אחרת, אני מאמין שזה רק זה ולא חושב שיש לזה איזושהי פרשנות אחרת או מסרים אחרים…

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה