שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

מיסטיקה יהודית – שבעה מושגים מרכזיים שתרצו לדעת

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
רויטל האסטרולוגית
רויטל האסטרולוגית
אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
דליה תמיר
דליה תמיר
נומורלוגית, מדיום, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

מיסטיקה יהודית – שבעה מושגים מרכזיים שתרצו לדעת
המיסטיקה היהודית היא עולם גדול, ענף, שלם, עמוק ואינסופי של מונחים, של סיפורים ושל מסעות רוחניים ומאגיים. כיום, בלשון היומיומית מתייחס המונח מיסטיקה יהודית בעיקר לחכמת הקבלה, אך לא רק. הנה לפניכם שבעה מונחים חשובים שקשורים לעולמות המיסטיקה היהודית.

1. קבלה
"קבלה" היא חכמת הקבלה, המוכרת כיום כחכמה הרוחנית של היהדות. זוהי חכמת הנסתר, המבוססת על ספרות יהודית ענפה שהתפתחה לאורך הדורות (ולא על גישה אחת מסוימת, כפי שרבים טועים לחשוב). חכמת הקבלה נועדה להתוות דרך להתפתחות רוחנית מובנית, באמצעות עבודה רוחנית שבמרכזה ביטול האגו האנוכי וה"רצון לקבל לעצמי".

2. קבלה מעשית
קבלה מעשית היא הענף המאגי של חכמת הסוד היהודית, ובבסיסה נמצאים כישופים מסוגים שונים, צירופי שמות קדושים (ראו בהמשך המאמר), יצירת קמעות ועוד. מטרתה, על פי מביני דבר, היא שינוי המציאות לכיוון מסוים באמצעות רתימת הכוחות הרוחניים הפועלים בתוך המציאות.

3. עשר הספירות
זהו מונח יסודי מחכמת הקבלה, וכוונתו – בפשטות ובפשטנות – לעשרה מוטיבים או כוחות רוחניים שונים ומשלימים, השולטים בכל דבר בעולם, מרכיבים אותו ובונים אותו. על פי הנהוג לחשוב בתחום זה, העולם נוצר באמצעות עשר הספירות ובאמצעות האותיות.

4. כוח האותיות
כוח האותיות הוא מונח המתייחס לאמונה יסודית במיסטיקה היהודית, ולפיה לאותיות האל"ף-בי"ת העבריות יש כוחות יצירה ובריאה. מדובר בכוחות רוחניים רבי השפעה, שבאמצעותם אפשר להשפיע על נתיבו האנרגטי (וכתוצאה מכך – גם על נתיבו הגשמי) של כל דבר בעולם. כוח האותיות מוכר כיום במיוחד מתחומי הנומרולוגיה הקבלית והאסטרולוגיה הקבלית.

5. גימטריה
גימטריה היא תורה שלפיה לכל אות באל"ף-בי"ת העברי יש מקבילה ספרתית. הערכים הספרתיים של האותיות מתחילים בספרה 1 (האות אל"ף) וממשיכים עד המספר 10 (האות יו"ד), ולאחר מכן הופכים לעשרות ולמאות; כלומר, האות כ"ף ערכה הגימטרי יהיה 20, האות למ"ד – 30 וכן הלאה, כאשר החל מהאות קו"ף, שערכה הגימטרי הוא 100 – ה"תרגום" לספרות ממשיך במאות (האות תי"ו – 400).

6. ספר יצירה
נחשב לספר הראשון של חכמת הקבלה, זה ששם את הבסיס לכל הבאים אחריו. כתיבתו של ספר זה מיוחסת לאברהם אבינו (לא פחות ולא יותר) והוא קצר יחסית. בספר זה מוצגת יצירת העולם על ידי עשרים ושתיים האותיות בעברית ועל ידי עשר הספירות, וכן האיכויות שלהן.

7. 72 שמות
"72 שמות" הוא מונח המתייחס לשבעים ושניים השמות של האלוהות, על פי המיסטיקה היהודית. "שמות" אלה הם למעשה צירופים שונים של אותיות, הנחשבים לבעלי כוחות וסגולות מסוגים שונים. לכל צירוף האיכויות שלו, הספירות שאליו הוא משתייך, הכוחות שלו וההכוונה שלו. שמות אלה נמצאים בשימוש כיום בעיקר בתחום הקמעות, המדיטציה והברכות; רבנים מקובלים שבקיאים בשימוש בהם, יכולים להתאימם כחיזוק של איכות מסוימת החסרה בחייו של אדם או כנטרול איכויות מסוימת הנמצאת בחייו של אדם ומפריעה לו לחיות את עצמו במלואו, להגשים את ייעודו הנשמתי וכדומה.


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט