שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

להיות אדם מאמין בלי להיות דתי באופן פורמלי

מה זה אומר להיות אדם מאמין בלי להיות דתי באופן פורמלי?
יותר ויותר אנחנו שומעים מאנשים סביבנו משפטים כמו, "אני חילוני מאמין", "אני מאמין, אבל לא דתי", "אני מאוד מחובר, מאוד מאמין באלוהים, אבל ממש לא שומר מצוות". איך זה יכול להיות? מה המשמעות של להיות אדם מאמין בלי להיות דתי באופן פורמלי?

מהי אמונה ומהי דת?
אמונה היא סוג של ידיעה פנימית – רגשית, נפשית ואפילו שכלית, בנכונות של משהו מסוים – ללא הוכחות קונקרטיות, פיזיות, רציונליות או מדעיות לכך. דת, לעומת זאת, היא מערכת של כללים, של טקסים ושל חוקים, המבוססת בעיקרה על אמונה בנכונותם של אותם כללים ובחיוב לממש אותם, מתוך אמונה באלוהים – שהכתיב את אותם כללים.

איך אפשר להיות מאמין בלי להיות דתי?
דת ואמונה אינן חייבות להיות קשורות זו בזו, באופן כללי. אמנם, מרבית האנשים הדתיים הם גם אנשים מאמינים, באופן מתבקש, כי אחרת – לולא האמינו באלוהים ולולא האמינו שהכללים הדתיים שהם מקיימים התבקשו מהם על ידו – סביר להניח שלא היו בוחרים להיות דתיים. אף על פי כן, אמונה יכולה להתקיים לבדה. אמונה באלוהים אינה מחייבת קיום של חוקים דתיים כאלה או אחרים. אמונה יכולה להיות דבר פנימי לחלוטין, עצמאי ואישי, שמחבר את האדם לכוחות מסוימים בתוכו או בעולם. רובנו התרגלנו לחשוב שרק אנשים דתיים הם אנשים מאמינים, אבל העובדה היא שקודם כול, זה לא מתחייב – ואדם חילוני לחלוטין יכול להיות גם אדם מאמין, כמו שהסברנו קודם, ושנית – קיימים כיום יותר ויותר אנשים שבהחלט מעידים על עצמם שהם אנשים מאמינים, והם אינם דתיים שמשתייכים לדת מסוימת ומקיימים את כלליה ואת חוקיה.

להיות אדם מאמין

להיות אדם מאמין

אילו צורות של אמונה שאינה דתית קיימות כיום?
כיום אנחנו פוגשים יותר ויותר אנשים שהם אנשים מאמינים לכל דבר. הרבה אנשים שמאמינים בקיומו של כוח עליון המכוון את היקום, מאמינים בבורא עולם, מאמינים בהשגחה עליונה, בהשגחה פרטית, בליווי של כוחות המכוונים אותם באופן אישי ומנחים אותם בתוך היום יום שלהם ובמסלול חייהם. רוב האנשים הללו מעידים על עצמם שהם התחברו לאמונה הזאת מתוך גילוי של ידע רוחני ומתוך חיבור אליו, כלומר מתוך הבנה שבעולם המציאות שלנו יש הרבה יותר ממדים מאלו הגלויים לעין.

במובן הזה בעצם יש דמיון גדול בין אדם דתי ובין אדם מאמין שאינו דתי, והמשותף לשניהם הוא העובדה שהם בעצם מאמינים בדברים דומים. ההבדל הוא שהאחד חושב שמתוך זה שהוא מאמין באלוהים עליו לקיים חוקים וטקסים מסוימים; והשני חושב שאותו אלוהים אינו מבקש ממנו לקיים דווקא את החוקים והטקסים המסוימים האלה, או בכלל, והוא מתחבר למשמעויות של האמונה שלו בתוך חייו באופן אישי, יוצר אותן באופן אישי.

ואיך האמונה קשורה למיסטיקה? האם היא קשורה אליה בכלל? דברו עם אחד המומחים שלנו ותגלו.

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
אסתר תהלים וקבלה
אסתר תהלים וקבלה
נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
רבקה פז
רבקה פז
נומרולוגית, מתקשרת,קוראת בטארוט ומדיום

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה