שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

ייעוץ זוגי

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
איילה עדן
איילה עדן
יועצת, מדריכה, אסטרולוגית, נומרלוגית וקוראת בטארוט

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

ייעוץ זוגי – אל תאמרו נואש לפני שניסיתם
אין זוג שלא סובל מקשיים ומאתגרים, ופעמים רבות זה עניין של קבלת העזרה הנכונה בזמן הנכון. ייעוץ זוגי הוא שם כולל למגוון שיטות טיפול ועזרה, שבבסיסן הרצון לשפר את מערכת היחסים הזוגית, אחת ממערכות היחסים החשובות ביותר בחייו של אדם בוגר.
מערכת יחסים זוגית היא דבר משמעותי בחייו של כל אדם בוגר. בין אם היא קיימת או שאינה קיימת, בין אם אנחנו לבד מבחירה או יחד מבחירה – מדובר באלמנט משמעותי בחיינו.
אלה מאיתנו שבחרו להתמודד עם האתגר ועם התגמול העצום שמביאה עמה מערכת יחסים זוגית יודעים שמדובר בדבר לא פשוט; לאורך זמן, כולנו עוברים שינויים וגם מערכות היחסים היציבות והטובות ביותר עוברות דרך קשיים ואתגרים. לעתים אנחנו מצליחים לצלוח את המהמורה יחד בכוחות עצמנו, ולעתים איננו מצליחים, ואז אנחנו זקוקים לעזרה חיצונית.

גורמים נפוצים לבעיות ולקשיים בזוגיות
לאורך חייו של קשר זוגי, חווים שני בני הזוג שינויים ואתגרים רבים. הגורמים לבעיות בזוגיות יכולים להיות מתח ולחץ שנגרמים מדברים יומיומיים שהצטברו, מעבודה מלחיצה ותקופות תעסוקתיות קשות יותר ומלידות והתווספות ילדים למשפחה. כמו כן, לעתים קיימים חילוקי דעות בין בני הזוג בנושאים שונים ולעתים אף ציפיות שונות מהחיים עצמם, מהפן האישי בחיים ומהמערכת הזוגית והמשפחתית. כתוצאה מכל הגורמים הללו ועוד יכולים להיווצר קשיים בין בני הזוג, החל מירידה בתשוקה ובחשק המיני, דרך כעסים ואכזבות שמצטברים מתחת לפני השטח ובאופן טבעי גורמים להתרחקות ולחוסר אותנטיות, בעיות בתקשורת או חוסר תקשורת, המשך בעובדה הפשוטה שבני זוג שוכחים להשקיע זמן ואנרגיות בזוגיות עצמה ועד בגידה של אחד מבני הזוג או של שניהם.

מתי פונים לייעוץ זוגי?
לייעוץ זוגי אפשר לפנות בכל שלב בזוגיות; כל זוג שמרגיש שמערכת היחסים שלו עולה על שרטון, ואין זה משנה מאיזה סוג או מאיזו סיבה, וגם לא כמה זמן נמשך הקשר עד לאותו שלב, יכול לפנות לייעוץ זוגי. ייעוץ זוגי יכול לסייע בכל שלב בזוגיות, ובלבד שבני הזוג מעוניינים להיכנס למהלך כזה. ייעוץ זוגי יכול לעזור לשפר את התקשורת, לבנות את הקשר, להחליט על שינויים יחדיו ואף להכיר בחלקו של כל אחד מבני הזוג במה שאינו עובד היטב בתוך הקשר.
נציין כי כאשר אחד מבני הזוג אינו מעוניין ללכת לטיפול זוגי, בן הזוג שכן מוכן יכול לעשות זאת לבדו. במקרה כזה הדבר יהיה אפקטיבי פחות, באופן טבעי, אך אותו בן זוג יוכל לפחות ללמוד על חלקו ביצירת הקשיים בקשר, ולתקן אותם. בכל קשר יש שניים, וברגע שאחד מהצדדים משתנה ומשנה דברים בהתנהגות, בהשקפה ובהתייחסות – קיים סיכוי טוב שגם הצד השני ישנה ויתפתח מתוך כך.

אילו סוגי ייעוץ זוגי קיימים?
ייעוץ זוגי קיים כיום בשלל אסכולות ואצל מטפלים ויועצים רבים ומגוונים, כאשר רבים מהם משלבים בין גישות שונות ולרבים מהם טכניקות ושיטות מוכחות, שאותן חקרו במהלך שנות עבודתם. נציין כי קיימים טיפולים קצרי מועד או ארוכי טווח, גישות פסיכולוגיות שונות, גישות שבחלקן שני בני הזוג נוכחים יחד לאורך כל פגישות הייעוץ הזוגי ובחלקן כל אחד מהם לבד במשך רוב התהליך. נוסף על כך קיימות שיטות ממוקדות כ"אימגו" או אימון זוגי. חשוב מאוד לבחור יועץ זוגי שיהיה לרוחם של שני בני הזוג, וכך גם השיטה שבה הוא משתמש.


דירוג

1 thoughts on “ייעוץ זוגי

  1. מיכאלה הגיב:

    אני שמחה שהזכירו פה את שיטת "אימגו", מפתיע, לא הרבה מכירים אותה וזו שיטה מנצחת, בעיניי. לי ולבן הזוג שלי הטיפול בשיטה חולל פלאים, ממש כך. זה היה תהליך לא פשוט, דרש מאיתנו להיות אמיצים – זאת שיטה שבאמצעותה ממש מתקנים את פצעי הילדות (כך הם מגדירים את זה) ולגמרי בונים יחסים חדשים ותפישה חדשה עם בן הזוג. אחרי שעוברים איתו תהליך כל כך עמוק… אין דבר שיכול להיות שווה לזה.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה