שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

חלום על נחש

 

חלמתם חלום על נחש? לא צריך להיבהל

נחש הוא סמל רב עוצמה בתודעת המין האנושי. מדוע רובנו מפחדים ממנו? אילו פרשנויות יש להופעה של נחש בחלום? האם הדבר מסמל בהכרח משהו רע? ואולי דווקא דברים טובים? כיצד מפרשים המומחים חלום על נחש.

המיתוס של סיפור גן העדן, אדם וחוה והנחש נמצא אצל כל אחד מבני המין האנושי; עמוק בתוך התודעה האוניברסלית שלנו נמצאים סמלים משותפים – ארכיטיפים. אלו הם סמלים או דימויים המשותפים לכולנו כבני אדם, ומפעילים את התודעה שלנו בכיוונים מסוימים, מקושרים בתודעתנו למונחים, לרגשות ולתפישות קבועים.

 

הנחש כארכיטיפ

רובנו פוחדים מנחשים, וודאי יהיה נכון לומר שאיש אינו אדיש אליהם; הנחש מסמל אצלנו בני האדם את הקשר לחטא הקדמון, את הפיתוי וכוחות מסתוריים שאינם מובנים לנו או שעלולים להפתיע אותנו. מדובר בחיה בעלת כוח להרוס – הכשה שלה עלולה להמית, בעלת יכולת אדירה להפתיע, בעלת זריזות ויכולת התחמקות. בתרבויות רבות מסמל הנחש התחדשות – מוות ולידה מחדש, וזאת הן משום יכולתו להשיל את עורו וכמו להיוולד מחדש בכל פעם, והן משום שהוא נושא עמו את המוות – את היכולת להכיש בהפתעה ולהמית בתוך זמן קצר יחסית.

 

חלום על נחש

כאחד מהארכיטיפים המשותפים לכל בני האדם, נחש מופיע לעתים קרובות בחלומותינו, כדימוי או כסמל לדברים מסוימים. ישנן פרשנויות רבות באשר למשמעות של חלום על נחש, אך בכולן מדובר במסר עוצמתי. הנה כמה מהפרשנויות.

לשיחה מידית לפתרון חלומות על נחש חייגו למומחים שלנו 24/7  ☎ 072-3292000

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

חלום על נחש

 

הנחש כמייצג פרנסה

פרשנויות מסוימות מן הקבלה מייחסות לנחש קשר לפרנסה; על פיהן, מי שחולם על נחש תהיה לו פרנסה טובה, ואם הוא חלם שהוכש על ידי הנחש – פרנסתו תהיה כפולה ומכופלת. פרשנויות אחרות מתייחסות לאופן שבו הגבנו לנחש או להכשה – ואם סבלנו מן ההכשה (בחלום), הרי שדרכנו תהיה לא פשוטה.

 

הקשר למיניות ולתשוקה

הנחש גם מיוחס למיניות בחלומות, ופירוש זה שאוב בעיקר מן הפסיכולוגיה ומצורתו הפאלית של הנחש. המיניות מיוחסת לו גם בשל הקשר של הנחש לתשוקה וליצרים עמוקים הנמצאים בתת המודע שלנו. לפיכך, כאשר נחש מופיע בחלום הדבר יכול לרמז על תשוקות עמוקות – חומריות או מיניות, ועל כך שהחולם מבקש לממשן. לעתים הנחש יזהיר אותנו מפני התשוקות הללו, או שדווקא יקרא לנו לממשן וגם יוביל אותנו אל הדרך למימושן.

 

השתנות, שינוי, לידה ומוות

פרשנויות אחרות מתייחסות לחלום על נחש כמסמל שינוי משמעותי בחייו של אדם; כאמור, בשל יכולתו של הנחש להשיל את עורו ולהתחדש הוא מסמל לעתים קריאה לשינוי ולהתעוררות, קריאה להליכה אחר האמת, וכן סיום של שלב חשוב בחיים ותחילתו של שלב חדש. בעצם, זוהי קריאה לחולם להשתחרר מן המוכר והידוע, מן הישן שבחייו – ולפתוח בדרך חדשה ואותנטית יותר.

 

פרשנויות נוספות

טיפים נוספים לגבי הופעת נחשים בחלום הם לשים לב אם הם מדברים אלינו ומה הם אומרים, וכן לשים לב לסוג הנחש, לגודלו ולצבעו. קיימות פרשנויות ספציפיות לגבי נחש חנק המופיע בחלום, לגבי נחש ארסי, הכשה של נחש, הרג של נחש על ידי החולם, נחשים קטנים, נחש המופיע בביתנו בחלום, ועוד ועוד. כל ניואנס מסמל דבר מסוים, והדבר החשוב ביותר – כמו בכל פרשנות לחלום – הוא לקשור את הסמל אל חייו של האדם החולם, אל המקום הספציפי שבו הוא נמצא ואל הסיפור האישי שלו.

 

לשיחה מידית לפתרון חלומות על נחש חייגו למומחים שלנו 24/7  ☎ 072-3292000

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

דירוג

27 thoughts on “חלום על נחש

 1. רויטל הגיב:

  אני חלמתי פעם על נחש שחור ענק (חנק כזה) על יד מים. מישהו אמר לי שזה דווקא סימן טוב מאוד, אבל לא הצלחתי למצוא מקומות שמדברים על זה. למישהו יש המלצה למילון חלומות טוב ומעמיק שאפשר להשיג בקלות?

  1. דוני הגיב:

   כן רויטל נחש שחור מסמל איבר גברי גדול

   1. דוד הגיב:

    שטויות מי אמר לך .

    .אני מבין בחלומות זה ממש לא קשור

  2. דוד הגיב:

   כן יש לי ספר על כל החלומות בקושי אפשר להשיג אותו אבל אני יכול למכור לך יש לי כמה ספרים המספר שלי 0527114529

 2. אנונימית הגיב:

  היי כל פעם שאני עוצמת עניים אני חולמת על נחש לפעמים אני חולמת שהוא רודף אחריי לפעמים אני חולמת שהוא מכיש אותי
  אבל יום אחד חלמתי שאמא שלי מביאה לי נחש כדי לא לפחד ואני התנגדתי לגעת בו ואז היא פשוט זרקה אותו עליי בחלום, אשמח מאוד אם תגידו לי מזה, אומר
  ואני מגיל קטן מפחדת מנחשים בגלל שבגיל שנתיים בארץ חלמתי חלום על נחש ומאז יש לי פובייה

  1. חנה עקנין הגיב:

   אני אני חלמתי על נחש שראיתי באתי להודיע וראיתי שמהביו יצאו חיות לא יודעת איזה סוג של חיות וכשחזרתי הנחש לפלפ את כולו עלי פחדתי החזקתי לו בזנב כאשר הוא כמו הכיש אותי או נשך אותי ביד אני הרגשתי חנק אף אחד לא הגיש לי עזרה בסוף הנחש נחתך לשתים ומת

  2. אנונימי הגיב:

   את מפחדת מהמין הגברי ואת תצטרכי להנשאות מתישהוא אז שלחו לך את אמא שלך שזרקה אותך למים מה שנקרא

 3. רוני הגיב:

  חלמתי על נחש שחור קטן שהיה במרפסת של הבית, ניראה תינוק לא היה לו עיניים ואמא שלי צעקה עלי להרים אותו ולהעיף אותו החוצה ,הרמתי אותו מהצד של הראש ופיתאום הוא התחיל להיתנגד, עקץ אותי וישר קמתי

 4. היילה הגיב:

  חלמתי על נחש צהוב גדול
  בחלום אחי מזהיר אותי מהנחש ואומר תיזהר יש נחש על השידה
  ואז קמתי מבהלה קראתי לאחי הגדול
  ומתברר שהנחש לא נמצא במציאות ושאחי זה שהזהיר אותי בכלל לא בבית הוא בצבא

 5. נחמן הגיב:

  חלמתי שאני הולך על יד מין בריכה מלאה בנחשי צפע קטנים ממש ובאים עטלפים וזורקים אותם אל מחוץ לבריכה חלק גם עלינו לא זכור מי היה איתי אך היו עוד אנשים לא חברים או משפחה אך גם לא זרים וכך יצא שהוקשתי שש או שבע פעמים רק ברגל שמאל מהברך ומטה ובין כך אני מתרוצץ שמישהוא יעזור לי אך כולם היו אדישים וזה גרם לעוד פאניקה והיתרוצצות ובין כול זה לאט לאט ראיתי שהארס לא השפיע עלי ונרגעתי וכך התעוררתי (החלום היה מוחשי "במיוחד")

 6. יובל הגיב:

  חלמתי על נחש באורך של 30 מטר שלא הפסיק להטיל ביצים וגם לאכול אותן. מה זה אומר??

 7. מילן הגיב:

  חלמתי דווקא על נחש בצבעים כחול לבן דק וארוך שהכיש אותי והתחמק. לא הצלחתי למצוא אותו והוא ברח. מעבר לזה ההכשה שלו הפחידה אותי אבל כשהסתכלתי על היד לא היו סימני פגיעה. כאילו לא קרה לי כלום. מה הפירוש?

 8. נויה הגיב:

  חלמתי על נחש צהוב בשירותים..
  וגם שאני ממש עשירה שאני מוציאה כסף מהחזייה מרוב שיש לי הרבה מה זה אומר?

  1. דוד הגיב:

   שתהיי עשירה גדולה רק אל תשכחי לתת מעשרות מהכסף אני מחזיק כולל אם את רוצה לתת בשמחה רבה תבורכי ותוכפל לך העשירות עוד עוד

 9. ליהי הגיב:

  חלמתי שאחי ואני נוסעים במכונית שלנו ואני והוא רואים כמה סלעים ועליהם יחסית הרבה נחשים ואז אחי נוסע רברס ואילו מאיים על הנחש ואני מזהירה אותו שלא יפתח את החלון והוא פותח ופתאום נכנס נחש צהוב-זהב כזה ומכיש אותי. לא הרגשתי כלום אבל אמרתי לעצמי להירגע כי הלחץ משפיע על זרימת הדם שגורם לרעל לזרום בגוף יותר מהר ואני אומרת לאחי שיתקשר לאמא, לבית חולים והוא לא עשה כלום. אחר כך הוצאתי את הנחש מעבר לחלון והראש שלו היה כרות וגם את הראש הוצאתי.

 10. דליה הגיב:

  חלנתי שאני בדרכי לבקר את סבתי שנםטרה. בדרך חסמו אותי בכל פינה שניסיתי לעבור נחזים לבנים

 11. אילנה הגיב:

  חלמתי תפסתי נחש מה זה אומר

 12. ליאל הגיב:

  היי אנע ממש אשמח על עסרה אתמול חלמתי על שלושה נחשים אחד היה ירוק צהוב ואת האחרון אני לא זוכרת אבל כולם היו ארסיים והם היו נראים כמו נחשי קוברה חלמתי בחלום שאח שלי אסף אותם ושם אותם בקופסאות ופעם אחת שהוא שיחרר אחד אז הוא רדף אחריו עד למרפסת שלנו בחוץ ואח שלי התגונן והתחיל להגיד במהירוץ כל מיני דברים תוך כדי שנוא מנסה להתגונן ובכל פעם שהנחש ניסה להכיש אותו הוא לא הצליח אני נעלתי את הדלת בבית שלי כדי שהוא לא יבוא אליי ויכיש אותי עד שבסופו של דבר אח שלי הצליח להתחמק ממנו והנחש ניסה להיכנס דרך החלון אבל הרשת שלו הייתה סגורה אז הוא לא הצליח בסופו של דבר אף אחד לא הוכש מהנחש ואת שני הנחשים האחרים הרגו לא היה על זה מידע בחולם מי הרג אותם ואת הנחש שניסה להכיש את אחי לא ברור לי אם הוא מת או לא זה ממש מפחיד אותי ואנע חייבת על זה פירוש בבקשה תעזרו

 13. טלי הגיב:

  קמתי עם מועקה…ממש…לא זוכרת הכל:
  זוכרת חלק ממש קטן-אבל ממש טוב.
  רכב לבן, שני נחשים ארוכים ועבים מאוד. אחד צהוב ואחד כתום מקיפים את האוטו הלבן (אם אני לא טועה הייתי בו עם עוד אנשים-אולי אחותי הקטנה הכל מעורפל) הראשים שלהם נכנסו לתוך האוטו… אחד הצלחתי לחנוק והכתום נעץ בי שיניים. בסוף גם אותו חנקתי…ברחתי לאיזור אחר ואיכשהוא חלק מהנחש חזר לזחול ולא מת.
  המון בנות מכל מיני תקופות בחיים שלי היו שם. אפילו חלק מהיסודי. נראה לי שהיה קוק, מזרקים אולי, ישיבות על פוטונים נמוכים הרבה בנות אבל לאו דווקא עם קשר לסמים שם.
  והתארגנות למשהו "גדול" בהרגשה. לא יודעת מה.
  בהמשך…
  מביאים לי תינוק עטוף בבד לבן-תינוק עם גוון עור חום כהה עד כמעט שחור
  בוכה. צורח. אני מרגיעה אותו…מנדנדת אותו בזרועות שלי ובהמשך החלום הוא גופה. מת.
  לא זוכרת הכל לצערי
  אבל אלו קטעים שחקוקים לי ומלווים אותי מהבוקר.

 14. Odel הגיב:

  חלמתי שנחש הכיש אותי 3 פעמים ..(נהיו 3 חורים) והיד שלי התנפחה ולקחו אותי לבית החולים .. בסופו של דבר שחררו אותי הביתה באותו היום..
  מה זה אומר ?

  1. אלעזר הגיב:

   מי שחלם שהכישו נחש פרנסה תבוא לו

 15. מיטל הגיב:

  חלמתי שיוצא לי נחש מהארון בזמן שיפוצים בבית.. לאחר מכן הפועל שהיה בבית הרים אותו ואמר אני אקח אותו תמורת 1500 שח . הנחש היה גדול בצבעים כהים של ירוק או אולי שלחור. הפועל הציע לתת לי נחש אחר במקום והושיט לי נחש קטן יותר.. נבהלתי כמובן ואמרתי לו קח את שניהם ותוציא אותם מהבית…

 16. רותם הגיב:

  חברה חלמה עליי שבאתי אליה והיה לה על הבטן נחש עם ראש גדול…מה זה אומר?

 17. בוריס הגיב:

  שלום רב.
  חלמתי אל 5 נחשים ירוקים שהקישו אותי ביד שמאל לא אמרו כלום לאחר מכן הם פשוט מתו, התעלפו או עזבו את היד אני לא זוכר .
  אשמח לעזרה מה זה אומר

 18. תומי הגיב:

  נחש אשר מתחבא מאחורי הדלת של הכניסה לבית, מה זה אומר, תודה על העזרה!

 19. אנונימית הגיב:

  חלמתי שאני נמצאת בשוק גדול מכורה עם גג לבן ובו חורים.
  הייתי עם המשפחה שלי אך חלקם היו דמויות עיקריות בחלום – אבא אמא אחותי אחי ואני.
  הלכנו בשוק ופתאום התחילה מתקפה של נחשים בכל מיני צבעים ובכל מיני גדלים – הדבר היחידי שפחדתי ממנו זה שהנחשים יתקפו את ההורים שלי.
  באיזה שהוא שלב אחותי הצילה מישהי (שאין לה פרצוף בחלום) שהוכשה ע״י נחש. ואני כל הזמן הלכתי אחרי הוריי כדי לקחת רותם למקום מבטחים מהר עד שנחש נשך אותי עם השניים שלו- תפסתי לו בזריזות בעורף ולחצתי חזק כדי שישחרר וימות- וכך קרה לאט לאט הוא סגר את העיניים ושיחרר את הפה, לאחר מכן זרקתי אותו בפח גדול, ושם ראיתי שהוא חוזר לחיים. למזלי הארס לא השפיע עליי ויכלתי ללכת חופשי.
  לא זוכרת את הסוף של החלום הזה! זוכרת שאף אחד ממשפחתי לא נפגע!

 20. אנונימית הגיב:

  בודקת בשביל אמא שלי היא אמרה שחלמה על נחש בתוך הבטן והתעוררה בארבע בלילה ולא יודעת מה הכוונה של החלום הזה נשמח לעזרה🙏

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה