שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

התמודדות עם לחץ

לחוצים? תנשמו עמוק!
דומה שהחיים בעולם המערבי שבתוכו אנו נמצאים הביאו לנו המון יתרונות, אבל בד בבד הם גם ניתקו אותנו מכמה דברים חשובים… החיים של רובכם כיום רוויים במתחים מסוגים שונים, שנוצרים על ידי אורח החיים האינטנסיבי, המטלות והדרישות המרובות מכל הכיוונים. רובכם מסתובבים בתחושה של מתח, שחלק מכם אפילו אינו מרגיש אותו עוד כי הוא הפך לחלק כל כך בלתי נפרד מהיום יום שלכם.

מה קורה לנו במצב של לחץ?
במצבי לחץ הגוף שלנו מתכווץ, הנפש שלנו מתכווצת ונכנסת ל"לופים" של רגשות ושל מחשבות חוזרים, והרגש שלנו אינו מקבל ביטוי. כל אלה גורמים לנו לחסום את עצמנו, דבר שמשפיע הן על הגוף והן על הנפש, ולאורך זמן עלול להיות מסוכן. אז מה עושים אם אי אפשר להפחית את עומס המטלות היומיומיות, את הלחצים הקיומיים ואת הדברים הרבים שעליכם להתמודד עמם באופן קבוע במהלך השבוע? יש כלי אחד שרובכם אינכם מודעים אליו, אבל הוא מתנה שנולדנו עמה. נולדנו עמה ולא מלמדים אותנו להשתמש בה בתרבות שלנו, בטח לא כפי שראוי היה שנשתמש בה כדי להקל על עצמנו ולהתחבר לעצמנו. הכלי הזה הוא פשוט – הנשימה שלנו.

התמודדות עם לחץ

לא נעים. איך משפרים את המצב?

מה תפקידה של הנשימה?
מעבר לעובדה שהיא מחזיקה אותנו בחיים, הנשימה גם מכניסה חיים לכל המערכות שלנו. הפעולה הפשוטה הזאת מפיחה בנו חיים – תרתי משמע. הנשימה יכולה להרגיע, לצנן את המערכות, להפחית את לחץ הדם, לחבר אותנו פנימה לעצמנו ו – לגרום לנו לעצור לרגע ולהרגיש איפה אנחנו באמת נמצאים. כאשר אנחנו בתוך המירוץ, רובנו שוכחים להשתמש בה, רובנו שוכחים שהיא קיימת בכלל, והנשימה שלנו הופכת שטחית ורדודה, וכתוצאה מכך גם לא נכנס לנו מספיק חמצן למערכות. מודעות פשוטה לנשימה עמוקה יותר, והאמת היא שבתור התחלה גם מודעות פשוטה לנשימה עצמה – אל החזה או אל הבטן – מועילה מאוד להפגת מתחים ולחצים. ממש כך. כל כך פשוט. נסו את זה בפעם הבאה שאתם לחוצים או מתוחים – פשוט התמקדו לכמה דקות בנשימה שלכם, עצמו עיניים וכוונו אליה מודעות, והרגישו איך האוויר נכנס אל הגוף שלכם ומרגיע אתכם.

איך יכול דמיון מודרך לעזור לכם במצבים של לחץ?
כלי נוסף שתוכלו להשתמש בו כדי להעצים את ההשפעה של הנשימה ככלי להפגת לחצים ומתחים הוא דמיון מודרך. ראשית, תוכלו לעשות את אותו תרגול פשוט של נשימה שהזכרנו לעיל תוך כדי שאתם ממש מדמיינים איך האוויר נכנס במסלול הנשימה הפיזי שלכם, חודר אל כל התאים בגוף ומרווח אותם. תוכלו לדמיין שהוא נכנס אל אזור מסוים בגוף שאתם מרגישים שנמצא במתח ומפיג מתוכו את כל הכיווץ שבו מצוי אותו אזור. דבר נוסף שתוכלו לעשות באמצעות דמיון מודרך הוא לדמיין את האוויר נכנס גם אל תוך הגוף שלכם וגם אל תוך סיטואציה מסוימת שמטרידה אתכם באותו זמן – אפשרו לו להיכנס, באמצעות הנשימה, אל אותה סיטואציה בדמיון שלכם, ולרווח אותה, אפילו להקפיא אותה לרגע, או ממש לפוגג אותה.

רוצים להתנסות בדמיון מודרך עם המומחים שלנו? מומלץ מאוד ככלי לחיים, לטיפול עצמי ולטיפול מקצועי. חייגו אליהם עכשיו.

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
רויטל האסטרולוגית
רויטל האסטרולוגית
אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
דליה תמיר
דליה תמיר
נומורלוגית, מדיום, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט