שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

החלוקה למזלות אסטרולוגיים

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
יפה ברגר
יפה ברגר
מתקשרת, נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

איך שגלגל מסתובב לו – החלוקה למזלות אסטרולוגיים
כל אחד מאיתנו משתייך לאחד מהם, הם שונים זה מזה לעתים באופן דרסטי, חלקם מסתדרים היטב ביניהם וחלקם לא יוכלו לחלוק חדר זה עם זה… איך הם נוצרו ומה המשמעות של המזלות האסטרולוגיים?
ה"מזלות", כפי שאנו מכנים אותם בשפה היומיומית, הם בעצם המזלות האסטרולוגיים – חלוקה קבועה ומוסכמת של מהלך השנה השמשי ביחס לכדור הארץ. גלגל המזלות, ה"זודיאק", הוא שרטוט סכמטי של רצועת כוכבים מסוימת במערכת השמש וחלוקה שלה לשנים עשר חלקים.
במקורו שימש כנראה גלגל המזלות באסטרונומיה, לצורכי מיפוי השמים; כל אחד מן המזלות המוכרים לנו משויך לכוכב שליט מסוים אחד על פי רוב, ומשויך לזמן מסוים וקבוע בשנה.

אפיון המזלות
כל אחד מן המזלות שבגלגל מאופיין בתכונות משלו, ובדרך כלל הן קשורות ל"אופיו" של הכוכב השליט, להתנהגותו בשמים ולאופן התנהלותו או השפעותיו. כך לדוגמה מזלות המושפעים מוונוס ומשויכים אליה (שור ומאזניים), יאופיינו במשיכה לאסתטיקה מסוגים שונים, בצורך בהרמוניה ובתכונות נוספות המיוחסות לוונוס (נוגה, אפרודיטה) במיתולוגיות השונות וכן לכוכב הקרוי על שם האלה המיתולוגית.

ייחוס נוסף לגלגל המזלות הוא בהתאם לעונות השנה ואף לתהליך התפתחותי. כך למשל, הראשון בגלגל המזלות הוא מזל טלה, שילידיו נולדו באביב, והוא נחשב לראשוני מכל המזלות – כמו תינוק הלומד את העולם שאליו הגיע. באופן דומה, הבא אחריו, מזל שור – נחשב לשלב הילדות וההתבססות בתוך עולם החומר. כך ממשיך הגלגל ועמו שלב ההתפתחות שאותו מסמל כל מזל, עד למזל דגים – האחרון בסבב, המסמל רוחניות ונתינה לזולת.

מזלות אסטרולוגיים
חלוקות נוספות
נוסף על כך, המזלות מחולקים לארבע קבוצות על פי ארבעת היסודות – אדמה, מים, אש ואוויר; בכל קבוצה נכללים שלושה מתוך שנים עשר המזלות והיא מאופיינת בהתאם לתכונות היסוד. כך למשל, בני מזלות האש – טלה, אריה וקשת, יאופיינו באופי סוער יחסית, בצורך בריגושים מסוגים שונים, בתגובות מהירות באופן יחסי וכן הלאה.

בהתאם לכך, לכל מזל יש את המזל המשלים לו – זה שנמצא מולו בציור הסכמטי של גלגל המזלות, והוא "משלים" אותו הן ביסוד שלו והן בתכונותיו. כך לדוגמה מול מזל שור – המשתייך ליסוד האדמה ונחשב לאטי, ליסודי, לאוהב תענוגות, לשמרן ולהולך בתלם, נמצא את המזל המשלים לו, עקרב – המשתייך ליסוד המים ונחשב למעמיק, למעז, למניפולטיבי, לסודי ולמסתורי, ולכזה שמסוגל "למות ולהמציא את עצמו מחדש" במובן של מעגלי הרס ובנייה.

הילכו שניים יחדיו?
מתוך המאפיינים והחלוקות הללו, נהוג לראות במזלות המשלימים כמתאימים ביותר זה לזה. התאמה טבעית נוספת היא פשוט על פי החלוקה ליסודות – מזלות האוויר באופן טבעי יסתדרו טוב יותר עם מזלות האש ומזלות המים יסתדרו היטב עם מזלות האדמה. הדבר נובע מהעובדה שבמאפייניהם הבסיסיים, כל אחת מהקבוצות הללו מעניקה לשנייה את המאפיינים החסרים לה, או אם לתאר זאת באופן ציורי – אדמה זקוקה למים כדי להיות פורייה ואש זקוקה לאוויר כדי להמשיך לבעור.


דירוג

1 thoughts on “החלוקה למזלות אסטרולוגיים

  1. לינה הגיב:

    יש עוד חלוקה, לאיכות של המזלות: משתנים – בתולה, קשת, תאומים ודגים. אלה מזלות שתמיד צריכים תנועה ושינוי וזה גם מה שהם יוזמים בעולם. קרדינליים – טלה, מאזניים, גדי וסרטן. אלה מזלות שיוזמים כל מיני סוגים של יוזמות ומניעים דברים. וקבועים – שור, עקרב, דלי ואריה. אלה מזלות שיודעים מה הדרך שלהם וקשה להם יותר להשתנות לעומת הקבוצות האחרות.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה