שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

דמיון מודרך

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

דמיון מודרך – כיצד תוכלו לשנות את המציאות שלכם, בעצמכם
באמצעות עצימת עיניים, כניסה למצב של הרפיה ושימוש בכלי המצוי אצל כולנו באופן טבעי – אפשר להשפיע על המציאות שלנו בצורה ניכרת, לכוון את עצמנו למקומות שאנו מבקשים באמת, לחזק את הביטחון העצמי שלנו ואף לרפא מחלות מסוגים שונים. איך? על דמיון מודרך כבר שמעתם?

דמיון מודרך הפך למונח מוכר מאוד בשנים האחרונות, כמעט שגור בפי כול; מדובר בטכניקה פשוטה יחסית, שנמצאת כיום בשימוש על ידי מגוון רחב מאוד של מאמנים אישיים ומאמני ספורט, מטפלים ברפואה אלטרנטיבית ואף פסיכולוגים, יועצים, מדריכים ועוד.

מהו דמיון מודרך?
דמיון מודרך הוא תהליך שבו אנחנו משתמשים ביכולת שלנו לחזות בעיני רוחנו (ויזואליזציה) מצבים שונים, ולנתב אותם בהתאם לרצוי לנו – בדמיון כמו בדמיון. מאחר שאצל רובנו, המודעות השלטת היא המודעות הרציונלית-קוגניטיבית-ליניארית, התהליך מתרחש באמצעות כניסה למצב של הרפיה – מצב שבו הגוף עצמו רפוי וכך גם החשיבה הפעילה.

כיצד מתבצע התהליך?
ההרפיה נעשית על פי רוב באמצעות מדיטציה קצרה המונחית על ידי המטפל, המאמן או המנחה – ובה הוא כבר מנחה את המטופל להשתמש בדמיונו ולהיכנס בעצם אל תת המודע שלו, לאפשר גישה וחיבור אל תת המודע. לאחר שהמטופל נכנס למצב של הרפיה יחסית, המנחה יוביל אותו באמצעות הדרכה לסיטואציות שונות האמורות להתרחש בדמיונו של המטופל, שם יחווה את חוויותיו – יראה עצמו בעיני רוחו חווה אותן – ויוכל לנווט את הדברים כפי שהוא מבקש.

דמיון מודרך
איך זה עובד?
במהלך תהליך הדמיון המודרך פוגש המטופל בתכנים העולים מתת המודע שלו, ונוסף על כך יש לו אפשרות לשתול בו תכנים חדשים – כלומר להגיב בדמיונו בדרכים אחרות מאלה שבהן היה מגיב במציאות הפיזית.

הרעיון שעליו מושתתת הטכניקה הוא ההנחה שתת המודע שלנו אינו מבחין בין דמיון ומציאות, ובין דברים שהתרחשו בפועל לכאלה שלא התרחשו; מה שקובע באמת זו החוויה הרגשית של האדם והפרשנויות שהוא מצרף לאותה חוויה. הן אלה שיתקבעו במודעות שלו, וינחו אותו הלאה לאור המסקנות שיסיק מן החוויות שלו. באופן הזה, ברגע שהאדם "מייצר" בדמיונו חוויה חיובית הקשורה לתחום מסוים בעולמו – הוא מסוגל להתחיל להרגיש אחרת כלפי אותו עניין, בתוך המציאות שלו ממש. מכאן, ברגע שיתחיל להרגיש אחרת בתוך המציאות כלפי עניין מסוים, החוויות המציאותיות שלו גם הן יהיו אחרות, כשרשרת המזינה את עצמה.

מתי אפשר להשתמש בדמיון מודרך?
לאור האמור לעיל, דמיון מודרך יעיל במגוון רחב מאוד של סיטואציות, שכן העיקרון שעליו הוא מושתת יכול לפעול בהקשר לכל מצב – פשוט מתאימים את הסיטואציה המדומיינת לדבר שעמו אנחנו מבקשים להתמודד בחיינו.

כך למשל אפשר להשתמש בדמיון מודרך להתמודדות עם חוסר ביטחון הקשור במצבים רגשיים או בין אישיים, אפשר להשתמש בו להתמודדות עם פחדים ופוביות, לשחרור חסימות רגשיות ומנטליות המעכבות אותנו מלממש את עצמנו או להשיג את מטרותינו, ואף אפשר להיעזר בו במקרים של מחלות מכל הסוגים וכן לריפוי אלרגיות, תופעות כרוניות ועוד. נציין כי אדם שלומד את העקרונות הבסיסיים של הדמיון המודרך, שברובם מושתתים על סמלים ועל ארכיטיפים אוניברסליים, יכול בהחלט לבצע דמיון מודרך עצמאי, כחלק מחיי היום-יום שלו, ולסייע לעצמו.


דירוג

תגובה אחת בדף “דמיון מודרך

  1. ליאת משי הגיב:

    דמיון מודרך טוב למלא מלא דברים. אני למשל ממש נעזרתי בו כדי ליצור לעצמי מציאות חדשה בחודשים האחרונים, וחלק מזה היה לזמן זוגיות חדשה וטובה לחיים שלי… צריך לדעת איך לעשות את זה אבל הרעיון הוא לדמיין ממש את הדברים שאתה רוצה להביא לתוך החיים שלך, לפרטי פרטים, ולהתחבר אליהם רגשית, וזה ממש עובד. והכי טוב זה ללכת למישהו שגם מבין בכל הסמלים האלה של תת המודע כי אז זה עוד יותר אפקטיבי. אגב, יש היום גם המון סרטוני הדרכה ביוטיוב של דמיון מודרך, בהמון נושאים.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט