שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

גימטריה שמות

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
איילה עדן
איילה עדן
יועצת, מדריכה, אסטרולוגית, נומרלוגית וקוראת בטארוט

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

גימטריה שמות – נומרולוגיה וקבלה
רובכם מכירים את הנומרולוגיה, אבל בעצם יש תורה שדומה לה מאוד ואפילו זהה בחלק מהמאפיינים, והיא הגימטריה. באמצעות הגימטריה אפשר לקבל ערכים מספריים לאותיות ולמילים, וכמובן – גם לשמות.

הגימטריה נמצאת בתורת הסוד היהודית עוד מימים ימימה, והיא נדבך חשוב בתוכה. מן הידועות היא שלמילים בעברית יש ערך גימטרי, ולאורך הדורות, חכמים השתמשו בערכים הגימטריים הן בתקופת בית שני והן לאורך הדורות בתחום הקבלה, כדי לפרש פרשנויות נוספות על הרובד הגלוי. הגימטריה משמשת ביהדות חלק מה"דרש" וחלק מה"רמז".

מהי גימטריה?
ראשית, נסביר כי גימטריה היא תורה שעל פיה לכל אות באל"ף-בי"ת העברי יש ערך מספרי קבוע, ואפשר להמיר את האות בספרה, על פי אותו ערך קבוע. מקורה אינו ידוע ואף לגבי מקור שמה הדעות חלוקות, אך ידוע שיש קשר בינה ובין הנומרולוגיה, ובינה בין הקבלה, תורת הסוד היהודית.

גימטריה – נומרולוגיה וקבלה
הנומרולוגיה בעצם מתבססת על הגימטריה, או נכון יותר לומר – על החישובים הגימטריים. הערכים המספריים הניתנים לאותיות העבריות בגימטריה זהים לערכים העבריים הניתנים לאותיות העבריות בנומרולוגיה. ההבדל הוא שבגימטריה משתמשים לצורך החישוב הבסיסי בלבד, ולאחר מכן רותמים אותו לפרשנויות מפרשנויות שונות, בתחומים שונים, זאת בעוד שבנומרולוגיה יש חישובים נוספים קבועים – ייחודיים לתורת הנומרולוגיה, שעל פיהם מפענחים את הספרות ומעניקים להן משמעויות מיסטיות המאפיינות תחומי חיים שונים. חשוב להדגיש כי בגימטריה יש גם ערכים של שתי ספרות ומעלה, וזאת בניגוד לנומרולוגיה – שבה הערכים דו-ספרתיים ומעלה מצומצמים לספרה אחת סופית. כך למשל, האות למ"ד – ערכה 30, האות תי"ו – ערכה 400.

בתורת הקבלה נעשה שימוש רב בגימטריה; חלק גדול מהתפישה המיסטית בכלל ומהתפישה המיסטית היהודית בפרט, אומר שיש קשר בין דברים בעולם, דברים שלכאורה נראים שונים אך למעשה מהותם זהה, או שיש ביניהם קשר ברבדים הנסתרים מן העין. כך למשל בתחום הקבלה עושים שימוש בגימטריה כדי לחשב ערכים של פסוקים מכתבי הקודש או של מילים בודדות ולהקיש לגבי קשרים ביניהם, כאלה שנסתרים מן העין ואינם נראים כלל במבט ראשון.

גימטריה שמות
באותו אופן, כפי שלכל אות יש ערך מספרי – לכל מילה יש ערך מספרי. וכך, באופן מתבקש, לכל אחד מהשמות שלנו יש ערך מספרי הניתן לחישוב בגימטריה. החישוב מתבצע על פי ה"תרגום" הספרתי הקבוע מראש לכל אות, ובאמצעות צמצומו, אפשר לגלות את מהות השם, הקשורה לספרה שהתקבלה מחישובו. כמו כן, יש קשר בין הספרות ובין עשר הספירות הקבליות, וכך אפשר גם להסיק מסקנות מרחיקות לכת לגבי מהות שמו של האדם, ייעודו, מיקום האותיות בשם, נשמה וגוף של האדם ועוד ועוד. כל זה על פי הערך הגימטרי. באמצעות התרגום לגימטריה והסקת המסקנות אפשר להסתייע במי שמבין בתחום כדי להחליט על שם טוב לתינוק שנולד למשל, כדי להחליט על הוספת שם או על החלפת שם לאדם מבוגר הזקוק לחיזוק או לשינוי. הייעוץ נעשה על פי הבדיקה מה כבר קיים אצל האדם ומה חזק אצלו, ובמה דרוש לו חיזוק, ומאיזה סוג.


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה