שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

אימון אישי

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
יפה ברגר
יפה ברגר
מתקשרת, נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

אימון אישי: להגיע לתוצאות הרצויות, בטווח קצר ומתוך התמקדות ב"יש"
מי שמחפש שיטה שמתמקדת בתוצאות, בנויה על עשייה ומתמקדת באיכויות של האדם – מוזמן להכיר את האימון האישי. בשנים האחרונות הוא הפך למטבע לשון מוכר ומשתמשים בו יותר ויותר אנשים, במגוון רחב של תחומים.
האימון האישי, הקואוצ'ינג (Coaching), הוא שיטה חדשה יחסית והיא מורכבת מכלים רבים ומגוונים ששאובים משיטות ומתיאוריות שונות, החל משיטות התנהגותיות ופסיכולוגיות ועד תורות רוחניות. כיום קיימים סוגים רבים של אימון ושל אוריינטציה אימונית, והתחום יכול להתאים כמעט לכל אדם.

מהו אימון אישי?
אימון אישי הוא דרך מובנית להשגת תוצאות בחיים; ייחודו של האימון הוא בכך שמגדירים בו מטרות אישיות ומממשים אותן, תוך כדי גילוי הדרך המתאימה לאותו אדם למימושן. האימון האישי בנוי על זיהוי והגדרה של המטרות שאדם מבקש לעצמו, על התמקדות בהן לאורך התהליך, על זיהוי החוזקות של האדם, ומתוך כך – הגדרת האמצעים המעשיים שיתאימו לאותו אדם להגשים את מטרותיו.
חשוב לציין שבתהליך אימון מתמקדים בהווה ועוסקים פחות בעבר, וזה אינו תהליך פסיכולוגי במובן המסורתי של המילה; מתמקדים בו בדרכים להשגת המטרות הרצויות. עם זאת, במהלך האימון המטרה היא להגביר את רמת המודעות העצמית של האדם, וזאת בעיקר באמצעות זיהוי של נקודות העוצמה האישיות שלו. מתוך כך, הדרך להשגת המטרות תלווה בחיזוק הביטחון העצמי של האדם, בהתנסות בחוויות של הצלחה בחייו ובתחום שבו הוא מתמקד – ושימת דגש על ההצלחות הללו.

אימון אישי
תהליך האימון
מדובר בתהליך קצר יחסית, ובמקרים מסוימים הוא יכול להימשך מפגשים בודדים בלבד. העיקרון המנחה הוא להגדיר מטרות ודרכים להשיגן. תפקידו של המאמן הוא לסייע למתאמן להישאר בדרך הנכונה לו, לחזק אותו ולסייע לו להגדיר הלאה את הצעדים הרצויים לו, בהתאם למטרות שהוא מגדיר.
בתהליך זה, נקודה ההנחה הבסיסית היא שתפקידו של המאמן הוא לסייע למתאמן לסייע לעצמו; כלומר, התשובות כולן נמצאות אצל המתאמן, והמאמן עוזר לו לזהות אותן ולאתר את הדרכים שלו להשתמש במה שנכון לו. כמו כן הוא תומך במתאמן לאורך תקופת שינוי ההרגלים והחלפתם בהרגלים חדשים, אותנטיים יותר וכאלה שתואמים את המטרות האמיתיות שלו. תפקיד נוסף חשוב של המאמן הוא לשמור על המסגרת – החל מהמפגשים עצמם ועד שימת היעדים ותרגומם לפרקטיקה יחד עם המתאמן, וכלה בהשגת התוצאות בזמן המסוים שהוגדר. התהליך כולו בנוי על הגדרה של תכנית פעולה, על כל המשתמע מכך: מטרות, יעדים, זמנים וצעדים. הכול מאוד מעשי ופרקטי.

סוגי אימון
כיום קיימים סוגים רבים של אימון אישי, המתמקדים במגוון רחב מאוד של תחומים ושל אוכלוסיות יעד. החל מאימון חינוכי, דרך אימון רוחני, אימון לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, אימון עסקי ועוד ועוד. קיימים גם סוגי אימון שאינם אישיים, אלא מיועדים לקבוצות מסוגים שונים (כולל משפחות) ואף לארגונים. כמו כן, קיימות גישות שונות לאימון, שבכל אחת מהן האוריינטציה או הסגנון האימוני יהיו שונים מעט; בין היתר, קיים אימון בגישה יהודית, אימון בגישה התנהגותית, אימון בגישה רוחנית ואימון בגישה פסיכולוגית. המשותף לכולם הוא כלי האימון הבסיסיים, ובראשון ההנחה כי כדי לקבל תוצאות שונות מאלה שקיבלנו עד כה, יש לשנות את הפעולות שאנו נוקטים.


דירוג

1 thoughts on “אימון אישי

  1. מיכל הגיב:

    זאת יופי של שיטה, אבל לדעתי היא מתאימה למי שמאוד חשובות לו תוצאות ופחות חשובה לו עבודה נפשית. לי היו כמה מקרים שנעזרתי באימון, אבל הלכתי רק למאמנים מוכרים ומוסמכים וכאלה שקיבלתי עליהם המלצות מאנשים שאני מכירה, שהם עזרו להם.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה