שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

סיפורה של ליאת – איך מחוללים שינוי אמיתי?

סיפורה של ליאת – איך מחוללים שינוי אמיתי?
הגיעה אלי מישהי ממשפחה מרובת ילדים, נכנה אותה ליאת, בחורה צעירה, פלפלית ומוכשרת מאוד. עוד לפני שהיא סיפרה לי על עצמה, בדקתי את המפה שלה ואמרתי לה שהיא צריכה ללמוד משפטים וצריכה לעבוד במשטרה ושם להתפתח. היא מיד צעקה, "זה בדיוק מה שאני עושה! אני עובדת במשטרה!" אמרתי לה שהיא צריכה ללמוד עוד שנה וחצי, ותיארתי בפניה שהיא צריכה ללמוד קרימינולוגיה – כי היא עובדת סוציאלית בנשמה שלה – ואמרתי לה שהיא צריכה לעבוד בעיקר עם נוער בסיכון ועם ילדים בסיכון. שם היא תממש את עצמה בדרך השלמה ביותר, ואחר כך גם תפתח עמותה לנוער ולילדים בסיכון. היא אמרה שזה בדיוק החלום שלה.

לוחמת נחושה
העניין הוא שהיא באה אלי בכלל כדי לדבר איתי על אחותה הצעירה, שהיה לה מאוד קשה להסתדר בבית הספר ובחברה, והייתה כזאת "לפט אאוט". היא, ליאת, האחות הגדולה, לקחה על עצמה לעזור לאחותה הקטנה – גם בגלל האופי שלה וגם בגלל שהיו הרבה ילדים במשפחה, ולהורים היה קשה, אז הם היו פחות פנויים לעזור לילדה שלהם. אותה אחות צעירה הייתה אמורה להתחיל ללמוד בבית ספר חדש, לעבור לחטיבת ביניים, על פי שיוך של העירייה – מדובר בבית ספר ציבורי, לא בית ספר פרטי או משהו כזה. העניין הוא שהמנהל של אותו בית ספר אמר שאין לו מקום ולא הסכים לקבל אותה, פשוט כי הייתה משכונה פחות טובה. גזענות לשמה. הוא לא באמת היה יכול להגיד את זה, כי היא הייתה רשומה על ידי העירייה! אבל מאחר שהוא חשב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, הוא פשוט לא הסכים לקבל אותה לבית הספר.

"תתמקדי בחלונות הגבוהים!"
ליאת לקחה על עצמה להילחם את המלחמה של אחותה, והכריזה בפניי שהיא לא תוותר עד שלא תנצח. היא נלחמה שוב ושוב באותו מנהל בית ספר, שלא נכנע ו"עשה לה שרירים". הוא חשב שהיא סתם בחורה צעירה שהוא יכול להגיד לה מה שהוא רוצה. ואז פתחתי והסתכלתי ואמרתי לליאת, "את לא נלחמת בכיוון הנכון! את צריכה להגיע ישירות לשר החינוך החדש עם הסיפור הזה! לעזוב לגמרי את השיחה עם מנהל בית הספר, ללכת לצעוק במנהל החינוך בעירייה של העיר שלך, ואחר כך להגיע לשר החינוך עם הסיפור הזה!" כך היא עשתה, הסיפור הזה עלה לכותרות, ומהר מאוד מנהל בית הספר ההוא נכנע, התנצל ואפשר לאחותה ללמוד שם.

העניין הוא שיש לי חיישנים מגיל אפס, שום דבר לא נעלם ממני, וכתוצאה מכך אני יודעת לכוון את האנשים בדיוק בדיוק למקומות הפרקטיים ולצעדים המעשיים שעליהם לעשות. אני יודעת להגיד לאן ואיפה ללמוד מה, איפה לנסות ולמי לפנות – כי אני מכירה המון, והחיישנים שלי יודעים בדיוק לעשות את החיבורים הנכונים! תמיד.


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה