שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

איך מחזירים אהבה? ריתה בר משתפת אותנו בחכמתה הרוחנית

"אנו לפה לעבוד," ריתה בר אומרת בנחרצות בקולה העמוק. "באנו לפה לעבוד קשה, לא באנו למסיבה שלא נגמרת, שאף אחד לא יטעה."

"אז מה, כל החיים סבל, כאב וייסורים?" אני שואלת, "בשביל זה באנו לפה?"
"לא," היא משיבה, "אבל את חיה, את זורמת, את בונה, את מתקנת את התיקון שלך שלשמו באת. באנו לתקן פה תיקונים במערכות יחסים. זה הכלי העיקרי שלנו לתקן את התיקונים הנשמתיים שאיתם באנו. אלה תיקונים מגלגולים קודמים. כל האנשים המשמעותיים שבחיים שלנו, אלה אנשים שבאנו לתקן איתם – הורים, אחים, בני משפחה רחוקים יותר, בני זוג כמובן. באנו לעשות פה עבודה," ריתה ממשיכה ופורשת לפניי תמונה רוחנית שונה מזו שאני רגילה אליה. אנחנו לא רגילים להתייחס לחיים ככה, "אבל – כשאת מתקנת, את יודעת. הנשמה יודעת ומרגישה שאדם באמת מתקן, ואז הכול הולך בקלי קלות, וזה בדיוק העניין."

"אני לא מבינה," אני מקשה. "אז באנו לעבוד אבל זה העניין? אבל בכל זאת את אומרת שלא באנו לסבול?"
"אני אסביר," אומרת ריתה, "פעם דיברתי עם המתוקשר שלי, רבי שמעון בר יוחאי. והוא הסביר את הדבר באופן פשוט: אדם יכול לעבור את חייו בשני אופנים: דרך צער, כאב, ייסורים ותחלואים, או בדרך המודעות. ומה היא מודעות? צער, כאב, ייסורים ותחלואים… אז מה ההבדל? ההבדל הוא שברגע שאתה מודע לזה שכך אתה צריך לעבור את החיים שלך – זה מפסיק לכאוב. מפסיקים לסבול מזה בעצם. את יודעת שאת חיה את זה ועוברת את זה בלי כאב וייסורים. יותר מזה," היא מוסיפה, "כתוב לנו בתורה: 'ונתתי לך את החיים ואת המוות, ובחרת בחיים'. זה לא שאתה לא יכול להתאבד, אבל נתתי לך את זה, את החיים – אז תבחר בחיים."

"ואיך את מציעה לאנשים להתמודד עם זה בתחום של זוגיות?" אני שואלת. "אנשים שמחפשים זוגיות ולא מוצאים, או שמוצאים אבל היא לא מצליחה, מרגישים בסבל תמידי, לא?"
"כן," היא מאשרת, "אבל את יודעת… אנשים כל הזמן מחפשים זוגיות. אבל לאלה שבאות אלי ואומרות לי: 'הוא נטש אותי, הוא עזב אותי… מה אני אעשה…' אני אומרת, 'תני לו ללכת! שחררי אותו. בין כה הקשר הזה כמו שהוא היה לא היה טוב!' את יודעת מה קורה כשמשחררים? את הדרך האמיתית להחזרת אהבה! כשמשחררים, כל אחד עושה את חשבונות הנפש שלו, ואם הקשר חוזר, אז בני הזוג חוזרים זה לזה כשהם מתוקנים – ואז הם מתחברים מחדש, ממקום טוב. חוזרים לקשר אחר ומתוקן."

"אז הסוד האמיתי להחזרת אהבה הוא לשחרר את האהוב?" אני בודקת אם הבנתי נכון.
"בדיוק!" ריתה מאשרת. "אי אפשר לעשות את זה ממקום של אובססיביות. ככל שתחזיקי יותר חזק בבן הזוג שלך הוא יברח ממך יותר, וככל שתהיי יותר עסוקה בו, תהיי פחות עסוקה בתיקון שלך ובנתינה לעצמך. מי שבאמת רוצה להחזיר את בן הזוג שלה צריכה לסמוך על עצמה ולסמוך על בורא עולם – ולשחרר אותו לגמרי. אם הוא לא שלה, עדיף לה שילך ולא יחזור. הוא לא היה טוב בשבילה והיא יודעת את זה. אם הוא שלה – הוא יחזור אליה בגדול, אחרי שעשה עבודה עם עצמו ואחרי שהיא עשתה עבודה עם עצמה."
ולסיום היא מוסיפה לנו עוד טיפ מועיל, "גבר צריך להשקיע באישה שלו. לקנות, לסדר, לדאוג לה. הכול. הוא צריך לדעת שהוא השיג אותה בקושי. אל תיתני לו פרי בשל! גבר שמשקיע, לא יעזוב את ההשקעה שלו, אפילו אם יתפוצץ העולם! תמיד תיקחי את זה בחשבון, ולא לסחוב קשרים יתר על המידה… תכירו במשך הנישואים."


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה