שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

הגשמה עצמית

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

הגשמה עצמית – היא הפכה למטבע לשון מוכר, אנשים רבים מדברים עליה היום, אך רבים מאוד רחוקים ממנה עדיין…
האם שמעתם על המושג הגשמה עצמית? האם אתם שייכים לאנשים המחפשים אחריה, או לאלה שסבורים ש"החיים הם חיים ואין מה לעשות הרבה מעבר למה שיש כרגע"? הגשמה עצמית – לכל אחד? ללא ספק, לכל מי שרוצה.
בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר אנשים שהופכים מאנשי היי-טק למורים או ממנהלים לאמנים למשל. אלה כמובן רק דוגמאות, אבל נדמה שיש מגמה, שיש התעוררות של אנשים שלא מוותרים על עצמם; אנשים שנמאס להם לחיות עם התחושה שהם לא באמת חיים את מי שהם נועדו להיות, שהם בחרו את בחירותיהם המקצועיות או האישיות על סמך קריטריונים חיצוניים להם, וכעת הם מבקשים להתחבר בחזרה אל האותנטיות שלהם – ולהגשים אותה.

מהי הגשמה עצמית?
הגשמה עצמית היא כינוי למצב שבו אדם מאושר בחייו ושבע רצון ממה שיש לו וממה שאין לו. בכלל זה הוא שמח במערכות היחסים שיש לו, בעיסוק המקצועי שלו ובאופן כללי – באופן שבו הוא מבטא את עצמו בעולם. הגשמה עצמית היא מצב שבו מי שאני מרגיש שאני, מבפנים, תואם את האופן שבו אני מתבטא כלפי חוץ. הכוונה איננה דווקא בכל רגע ורגע – אין הכוונה למושלמות, אלא לשלמות. הכוונה היא שהעיסוקים שלי ומערכות היחסים שלי משקפים את האדם שאני מרגיש שאני באמת.

הגשמה עצמית
איך יודעים מה הכיוון?
למרבה הצער, רבים מאיתנו אינם נמצאים במצב כזה, וחשוב לציין שזהו מצב שכל אדם יכול להיות בו. כל אדם יכול לממש את הדברים שהוא מרגיש שקיימים בתוכו – ובלבד שהוא מזהה נכונה מה אכן שייך לו ומה לא. לכן, אפשר לומר שחלק מהאנשים אינם מגשימים את עצמם כי הם מפחדים או כי אינם מאמינים בעצמם מספיק כדי לצאת ולהגשים את הדברים שהם באמת מעוניינים בהם ומשקפים אותם, חלקם נרתעים ממכשולים צפויים או מחוויה של כישלון, חלקם מונעים על ידי מחשבות כמו "בטוח לא אוכל להתפרנס אם אעשה את מה שאני באמת אוהב" – אך חלקנו כלל איננו יודעים מה אנחנו באמת רוצים. אנחנו יודעים מה איננו רוצים, אבל אנחנו לא באמת מכירים את עצמנו לעומק, לא באמת חקרנו את האמיתות הפנימיות שלנו, את הרצונות העמוקים שלנו. במצב כזה, אדם כלל אינו יודע "לאן ללכת". הוא אינו יודע במה באמת הוא טוב ומה באמת נשמתו מבקשת ממנו.

איך אמצא את המשמעות?
לפיכך, הצעד הראשון הוא להכיר את עצמנו. לחפש את הדברים שיש להם משמעות בעבורנו. לשם כך, עלינו לעבור תהליך של זיהוי החסמים ושל פיתוח המודעות העצמית – בראש ובראשונה. לקחת את הזמן ולאתר את הנקודות החזקות באמת שלנו, את הרגעים שבהם אנחנו חווים אושר אמיתי, תחושה של מלאות ושל מימוש וחיבור לעצמנו. לאחר מכן יהיה קל יותר להגדיר מטרות ולממש אותן. חלק נוסף בתהליך הזה בדרך כלל יהיה חלק של העצמה עצמית – תהליך של חיזוק הביטחון העצמי שלנו והאמונה שלנו בעצמנו, בטרם "נסתער" על מטרות חדשות שעד כה היו רחוקות מאוד מאיתנו או שאפילו לא ידענו להגדיר אותן.


דירוג

תגובה אחת בדף “הגשמה עצמית

  1. משה הגיב:

    הגשמה עצמית זה דבר חשוב ובאמת חשוב שאדם יכיר את עצמו, אבל נראה לי שאולי היום אנשים קצת שוכחים להיות מחוברים למציאות… בעיקר רואים את זה אצל אנשים צעירים, שלא כל כך רוצים לקחת אחריות כמו שאנחנו לקחנו בזמננו. פעם הכל היה יותר קל וברור, אולי לא הגשמנו את עצמנו כמו שהיום מסתכלים על זה אבל לפחות עשינו דברים, התחתנו, הקמנו משפחות, התפרנסנו בכבוד. היום אני רואה יותר ויותר אנשים שבורחים משם בכל מיני תירוצים של הגשמה עצמית… שלא יברחו לכם החיים מרוב הגשמה…

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט