שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

חלומות לפי הקבלה

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
אסתר תהלים וקבלה
אסתר תהלים וקבלה
נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
רבקה פז
רבקה פז
נומרולוגית, מתקשרת,קוראת בטארוט ומדיום

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

פירוש חלומות לפי הקבלה – בין הסיוט לחלום, תדעו שיש פתרון
האם תמיד כשחולמים על דבר מסוים המשמעות היא אחת לכולם? אילו סוגי חלומות יש ומה כל אחד מהם נועד להביא לחיינו? ומדוע בכלל אנו חולמים? חלומות לפי הקבלה הם עולם שלם ומורכב, ופירושם הנכון הוא אמנות אמיתית.

חכמת הקבלה היא חכמה עתיקה המלווה את היהדות זה שנים רבות; ככל חכמה מיסטית, גם בקבלה עוסקים בשאלות הקשורות בחיי היום יום של בני האדם, ובכלל זה הקשר לטבע, לתופעות טבע ולתופעות בעולמות שמעבר, וכן לתופעות נפשיות ולקשר בין האדם לממדים שמעבר לממד הפיזי. בין אלה יש התייחסות בתורת הקבלה גם לעולם החלומות, משמעותם ופרשנויותיהם.

תפקיד החלום לפי הקבלה
על פי חכמת הקבלה, מאחר שהחלום נוצר בזמן השינה, הוא תוצר של החיבור שלנו לעולמות שמעבר לעולם הזה. כאשר אנחנו ישנים הנשמה שלנו משתחררת מן הגוף הפיזי, היא חופשייה לתור את העולמות שמעבר, ועל כן תפקיד החלום הוא לחבר את האדם לאותם עולמות. עם זאת, תפקידו של החלום הוא כפול, ומלבד החיבור לעולמות רוחניים, הוא נועד גם לעיבוד ולהתמודדות עם מצבים פיזיים או כאלה שאנו חווים בזמן הערות שלנו. כך, תפקידו של החלום הוא בעצם להעביר אלינו מסרים שמיועדים אך ורק לנו, ולכן כל חלום הוא בעל משמעות. עוד נהוג להתייחס בקבלה לדרגתו הרוחנית של החולם כמשפיעה על החלומות שיחלום, על המסרים ואף על הפרשנות למסרים המתקבלים. לדוגמה, חלומות של צדיק או של רב גדול יכולים בהחלט להיות מקושרים לתפקידו – כלומר להיות בעלי משמעות שמעבר למשמעות הפרטית המתקשרת לעולמו, משמעות הקשורה לקהל העדה שהוא מנהיג ולעתים גם לעם שלם.

חלומות לפי הקבלה
סוגי חלומות לפי הקבלה
בקבלה מחלקים את החלומות לחלומות טבעיים, לסיוטים, לחלומות רוחניים ולחלומות נבואיים. חלומות טבעיים הם אותם חלומות שתפקידם לסייע לתת המודע או לגופנו לעבד את הדברים שהוא חווה במהלך היום יום ולהשתחרר מהם; סיוטים נועדו להזהירנו ולהודיע לנו כי דרוש לנו שינוי כיוון משמעותי בהקשר לאותו תחום; חלומות רוחניים הם חלומות שבהם האדם מתחבר לרבדים גבוהים יותר בקיום שלו, ובכלל זה לנשמתו – ותפקידם לחבר אותנו לידע הנכון לנו, שאינו מצוי בהכרח בהכרה הפעילה שלנו. המסרים בחלומות מסוג זה נועדו לכוון אותנו אל הטוב שלנו, לגלות לנו את הכיוונים הנכונים לנו ולתמוך בהתפתחות שלנו בעולם הזה, במסע חיינו; חלומות נבואיים, לפי תורת הקבלה, הם חלומות המנבאים את העתיד והם כמובן מתרחשים מתוך חיבור לממדים הרוחניים. חלומות כגון אלה מגיעים אך ורק אל אדם המחויב להתפתחותו הרוחנית, ובהחלט לא אל כל אדם.

פרשנות סמלים ודימויים בחלום
גם לפי הקבלה, חשוב מאוד לקשור את פרשנות הדימוי או הסמל לאדם המסוים. כלומר, אף על פי שיש פירושים מקובלים לסמלים אוניברסליים המופיעים גם בחלומות, יש להבין היטב – בטרם הפרשנות – מי האדם המסוים שחלם את החלום, ואיך הסמל הזה מתקשר לחייו ולדברים שהוא חווה. מתוך ידיעה שדבר הנכון לאדם אחד אינו בהכרח טוב לאדם אחר, ומתוך ההבנה כי חלומות הם תופעה אינדיבידואלית – בין אם מדובר בחלום המחבר אותנו לצד הטבעי ובין אם לצד הרוחני – הפרשנות חייבת להיות ספציפית לאותו אדם, כי אחרת היא עלולה להזיק. דבר נוסף שחשוב הוא לפרש את הדברים לטובה – כלומר, לראות איך המסרים בחלום מבקשים מהאדם לצמוח, גם אם הדבר כרוך בשינוי דרכיו, ולא לפרש אותם בתור "דבר הקבוע מלמעלה", גזרת גורל או דברים דומים, שבאשר אליהם לאדם אין אפשרות לעשות דבר.


דירוג

1 thoughts on “חלומות לפי הקבלה

  1. אליאור הגיב:

    חלומות זה אחד הדברים החזקים ביותר שקיימים! הזמן שהנשמה יוצאת מהגוף, נחה ומעבירה לנו מסרים… אל תזלזלו בשום חלום שאתם חולמים, כי בטוח הנשמה שלכם מנסה להגיד לכם משהו חשוב. בעיקר כשזוכרים את החלום, ואז מאוד כדאי גם להתייעץ ולהבין מה הוא אומר, בעיקר אם קמתם עם הרגשה חזקה ואתם ממשיכים לזכור את החלום במשך היום.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה