שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

גלגול נשמות

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
איילה עדן
איילה עדן
יועצת, מדריכה, אסטרולוגית, נומרלוגית וקוראת בטארוט

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

גלגול נשמות – אינסוף גלגולים ודעות על נושא החיים שלאחר המוות
הוא ידוע ומוכר באמונות ובדתות רבות ושונות, ועם זאת עדיין נחשב לדבר שלחלוטין אינו מוכח על פי המדע ומופרך על ידי אנשים שהרציונל הוא נר לרגליהם; מה הוא גלגול נשמות? האם הוא קיים? האם יש חיים לאחר המוות? וכיצד מתייחסות לנושא דתות שונות? ומה אומרת על כך חכמת הקבלה?

גלגול נשמות הוא מינוח מקובל למושג בעל הסברים רבים ומגוונים, שהמשותף לכולם הוא האמונה כי יש חיים לאחר המוות של הגוף הפיזי, וכי כל נשמה – החלק הרוחני הגבוה של כל אדם – מגיעה לעולם כמה וכמה פעמים להתממשות בתוך גוף פיזי, ועוברת תהליך של התפתחות בתוך כך.

מהו גלגול נשמות?
המונח גלגול נשמות הפך למטבע לשון ידועה, אך יש לדעת כי הגישות כלפי העניין עצמו הן רבות ולעתים אף חלוקות ביניהן. בכל הגישות יש הסכמה לגבי קיום מהלך רוחני שבו אותה נשמה מתגלמת פעמים רבות בתוך גוף פיזי, אך בגישות השונות יש הסברים מגוונים באשר למטרת ההתגשמות החוזרת, לאופן בחירת הגלגול על ידי הנשמה וכן לאפשרות לדעת מה חווה אדם בגלגולים קודמים.

גלגול נשמות
גלגול נשמות על פי אמונות שונות
על פי מרבית הגישות, המשותף לגלגולים החוזרים של נשמה אחת הוא ה"תיקון" – הלימוד החוזר של נקודות חלשות יותר אצל אותה נשמה, והצורך, המחויבות הרוחנית או הרצון, לתקן את אותן נקודות. התיקון נעשה מתוך הלימוד החוזר בתוך הגוף הפיזי – כלומר, הנשמה חוזרת שוב ושוב לתוך גופים שונים וחווה תסריטי חיים שונים, כדי ללמוד "שיעורים" מסוימים, דווקא באמצעות ההתנסויות שהיא

חווה בעולם הגשמי.
על פי רוב הגישות, הלקחים והתובנות – המסקנות לגבי הנושאים המהותיים לאותה נשמה – נצברים ונצרבים בתת המודע במהלך כל גלגול חיים ובתומו, והם חוזרים עמה לגלגול הבא; כלומר, נשמה תתחיל את הגלגול הבא מן המקום שבו הסתיים הגלגול האחרון שהיה לפניו, ותעסוק בנושאים שטרם הצליחה "לפתור" כראוי. בהתאם, פחדים מולדים, חרדות ופוביות עמוקות ולעתים גם מומים פיזיים מולדים או אחרים – מקורם בגלגולים קודמים, בידע הטמון בתת המודע, שאותו מביאה עמה הנשמה לגלגול הנוכחי, כאמור.

גלגול נשמות ביהדות ובקבלה
גלגול נשמות מוכר היטב בדתות ובזרמים כהינדואיזם וכבודהיזם (ונקשרים אליו מונחים כגון קארמה, נירוונה, סמסרה ועוד), אך הוא קיים בצורות שונות גם בתרבות יוון וגם בדת הדרוזית, למשל.
בדת היהודית אין התייחסות מפורשת לגלגול נשמות, אך בהחלט קיימת התייחסות כזו בחכמת הקבלה. על פי הקבלה יש מספר מסוים של נשמות בעולם הזה, והן מתגלגלות לתוך גופים שוב ושוב. מטרתן היא לתקן את הטעון תיקון, ועל פי גישות מסוימות בקבלה, "להעלות ניצוצות" – כלומר לאסוף את חלקי האור והטוב האמיתי מתוך המתרחש בעולם הזה, שהוא עולם של כיסוי ושל הסתרה. נוסף על כך, על פי הקבלה, גלגול הנשמות נועד לתיקון כללי – כל אחת מן הנשמות היא חלק מנשמה כללית גדולה, וכל אחת מהן עושה את עבודתה כחלק מהשלם כולו ולטובת תיקון השלם כולו. על פי גישות מסוימות בקבלה, התגלגלות בין מחזור חיים אחד למשנהו אינה נקראת גלגול נשמות, שכן הוא מיוחס רק לעלייה במדרגות הרוחניות; כלומר, רק כאשר נשמה מצליחה להשלים מדרגה רוחנית מסוימת ומתחיל להתעלות במדרגות הרוחניות, הדבר נחשב לגלגול נשמות.


דירוג

תגובה אחת בדף “גלגול נשמות

  1. ירושלמי אחד הגיב:

    ביהדות בהחלט מתייחסים לגלגול נשמות וגם מאמינים בו… מה עם כל הסיפור של "העולם הבא"? ותחיית המתים? זה לא גלגול נשמות?

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט