שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

מזלות לפי הקבלה

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
אסתר תהלים וקבלה
אסתר תהלים וקבלה
נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
רבקה פז
רבקה פז
נומרולוגית, מתקשרת,קוראת בטארוט ומדיום

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

מזלות לפי הקבלה – אז איזה מזל אתם באמת?
בניגוד לאסטרולוגיה המערבית שאנו מכירים, שבה ההתייחסות היא למהלך השנתי של השמש, המזלות לפי הקבלה מחולקים על פי חודשי הירח. גם הם מתחלקים לשנים עשר ואפילו מחולקים ליסודות. אז מה בכל זאת ההבדלים?

כמו באסטרולוגיה המערבית, גם לפי תורת הקבלה המזלות מתחלקים ליסודות הטבע: עפר (אדמה), אוויר, מים ואש. המזלות מסווגים ליסודות באופן זהה בין שתי התורות ומאפייני כל יסוד גם הם דומים מאוד ביניהן.

החלוקה למזלות לפי הקבלה
עם זאת, לפי הקבלה, לכל אחד מן החודשים העבריים משויך מזל אחר. המזלות מסודרים בגלגל המזלות באופן זהה לזה המוכר לנו מן האסטרולוגיה המערבית, אך הם מתחילים ומסתיימים בהתאם לחודש העברי ולא על פי התאריכים הלועזיים שאנו מכירים ורגילים אליהם.

כך למשל, למזל טלה, הפותח את גלגל המזלות, משתייכים כל אלה שנולדו בחודש ניסן. מזל שור כולל את אלה שנולדו באייר, מזל תאומים את ילידי סיוון, מזל סרטן כולל את ילידי תמוז וכן הלאה. חודש לכל מזל. מעניין לציין כי על פי החלוקה הזו לעתים אנשים נחשבים שייכים למזל מסוים על פי האסטרולוגיה המערבית ושייכים למזל אחר – לעתים מנוגד לו באופיו לחלוטין – על פי חלוקת המזלות של הקבלה. לדוגמה, אדם שנולד בחודש יוני לפי התאריך הלועזי, אך התאריך העברי שבו נולד הוא בחודש תמוז – אדם כזה ישתייך למזל תאומים לפי האסטרולוגיה המערבית ולמזל סרטן לפי האסטרולוגיה הקבלית.

מזלות לפי הקבלה
הממד שמעבר
עוד על פי האסטרולוגיה הקבלית, מאחר שעל פי האמונה הנשמה בוחרת מתי להיוולד לעולם הזה בגלגול המסוים שלה, הרי שהיא גם בוחרת את התאריך המתאים לה ביותר לצורך השיעורים שאותם היא אמורה ללמוד באותו גלגול. כך, בתורת הקבלה מתייחסים לגלגל המזלות כאל חלק מהאפשרות לתיקון ולהתפתחות רוחנית. באופן זה, הדגש במאפייני המזלות יהיה על המתנות שהם קיבלו בהיותם בני המזל ועל החולשות שלהם – המקומות שהם באו ללמוד בגלגול הזה ולבצע בהם תיקון ועבודה פנימית.

להשפיע על הטבע או להיות מושפע ממנו?
יתרה מזאת, בהתאם לאמונה היהודית, המשתקפת גם בתורת המזלות לפי הקבלה, הכוכבים אינם קובעים בעבור בני האדם והגורל אינו ידוע מראש, התחזית האסטרולוגית אין בכוחה להחליט כיצד ייראה היום שלנו – אלא כל אלה הם רק חלק מהאפשרות של האדם לעבוד עם הטבע. כלומר, כשאנחנו יודעים מה הם כוחות הטבע המשפיעים עלינו (במקרה זה, הכוכבים), אנחנו יכולים לבחור כיצד לעבוד עמם מתוך אפשרות להפיק את המיטב מתוכם. אנחנו בוחרים את גורלנו ולשם כך עלינו לדעת ממה אנחנו מושפעים ומתי.

זאת ועוד…
מעניין לציין עוד כי לכל מזל לפי הקבלה משויכות גם אותיות עבריות וכן אחד משנים עשר שבטי ישראל. נוסף על כך, כל אחד מן המזלות מאופיין גם בשייכות לאחד מן החושים לפחות, וכן במוטיבים המושפעים מההיסטוריה ומהמורשת של עם ישראל ושל היהדות, השייכים לאותו חודש ולאותה תקופה בשנה.


דירוג

תגובה אחת בדף “מזלות לפי הקבלה

  1. שמרית הגיב:

    מההיכרות שלי, היתרון הגדול של האסטרולוגיה והמזלות לפי הקבלה הוא שהם מתייחסים גם לחודשים העבריים ולדברים שקורים במהלך השנה העברית, וגם זה שהם קשורים לחכמת האותיות של הקבלה, ככה שאפשר לעשות ניתוח ממש מעמיק של הכול ביחד.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט