שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

קארמה


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

קארמה – הדרך לבחירה אילו חיים לחיות, נמצאת בידיכם
האומנם שכר ועונש? או שכוונתה אחרת? הקארמה היא אחד המונחים השגורים ביותר בפי כול מתוך הלקסיקון של העולם הרוחני, אך רבים מאיתנו אינם יודעים כלל מה כוונתה האמיתית. האם יש אפשרות לשנות את הקארמה, או שבעצם מדובר בגזרת גורל קבועה מראש?

המילה קארמה מקורה בסנסקריט, השפה ההודית העתיקה, ועל פי הידוע – אחת השפות העתיקות ביותר בעולם. משמעות המילה היא "פעולה", והיא השתרבבה ללשונות העולם מתוך משמעותה בפילוסופיה ההודית, לפיה הקארמה היא חלק ממערכת של סיבה ותוצאה, שבתוכה חי האדם.

התפיסה הרווחת למילה "קארמה"
התפיסה הרווחת למילה קארמה, זו שבזכותה אנו מכירים את המילה בתוך שפת היום-יום שלנו, היא ש"כל אחד מקבל מה שמגיע לו" – כלומר, אם תתנהג יפה, תקבל חזרה יחס בהתאם לזה שעל פיו התנהגת אתה. נוסף על כך, הקארמה נקשרת קשר הדוק לעניין גלגול הנשמות, ולפי תפיסה זו אדם לעתים קרובות "משלם" בגלגול הנוכחי על מעשיו בגלגולים אחרים; כלומר, קארמה גם מיוחסת ל"עונש" עכשווי הניתן בתוך היום-יום של אדם, על מעשים שעשה בגלגול אחר. לפי זה, אם אדם סובל ממחלה כלשהי או מנכות מסוימת, הדבר נעוץ ב"קארמה הרעה" שלו – ודאי עשה משהו רע בגלגול קודם ולכן נולד בעל מום. כלומר, על פי תפיסה זו הקרמה היא בעצם גורל קבוע מראש, ואין לנו אפשרות לשנות אותה או לכוון אותה.

קארמה
אז מהי בעצם קארמה?
קארמה היא אמנם פעולה – היא מתייחסת לכך שלכל פעולה יש תגובה, וזו דרכו של עולם. היא אף מאפיינת את מהותו של הדבר, זאת אומרת שאם נולדתי אדם, לא אוכל להפוך לכלב גם אם ממש ארצה בכך, כי הקארמה הנוכחית שלי היא להיות אדם.

עם זאת, בניגוד לנהוג לחשוב, קארמה מתייחסת בעיקר לכוונה הנמצאת מאחורי הפעולה שאנו עושים, שכן לעתים הפעולה נדמית כסותרת את הכוונה, ואז הכוונה היא שחשובה וקובעת את ערכו של המעשה. לדוגמה, אֵם שרואה את ילדהּ רץ לכביש ומושכת בשערו כדי למנוע ממנו להידרס ברגע האחרון – במקרה זה הפעולה עצמה נראית אלימה, ואילו נעשתה בהקשר אחר היינו אכן צודקים. אולם בהקשר הנוכחי של הדוגמה, פעולה זו נבעה מאהבה ומהגנה של האם על הילד, ולכן כוונת הפעולה חשובה וקובעת את ערכה. כך, קארמה מתייחסת לכוונות של הפעולות שאנו נוקטים.

מה המשמעות שלה בחיי היום-יום שלנו?
נוסף על כך, דגש חשוב הוא שקארמה אינה מתייחסת דווקא לגלגולים אחרים – אם קיימים ואם לאו – אלא היא מתייחסת לרגע הבא. כלומר, בכל רגע לאדם יש הזדמנות לברוא את עצמו מחדש, והוא יכול לעשות זאת באמצעות בחירותיו המתחדשות. כאשר אדם בוחר ברגע הבא להגיב אחרת לדבר מסוים לעומת הדרך שבה הגיב עד כה – הוא בורא את עצמו מחדש, וכך משתנה גם הקארמה שלו, יחד עם הבחירה החדשה.
באופן זה נוכל להשתמש בקארמה בחיי היום-יום שלנו, כדי לדעת שיש לנו אפשרות להשפיע על דרך התנהלות חיינו באמצעות הבחירות שאנו בוחרים בכל רגע נתון, ביחס לכל דבר. כלומר, לא עוד גורל קבוע מראש ובלתי ניתן לשינוי, אלא השתתפות פעילה במערכת הקוסמית של חוקי הסיבה והתוצאה.


דירוג

תגובה אחת בדף “קארמה – הדרך לבחירה אילו חיים לחיות, נמצאת בידיכם

  1. רעומה הגיב:

    יופי של מאמר! סוף סוף מישהו שמסביר שזה לא רק "עונש" או "שכר ועונש" או משהו כזה, אלא באמת משהו שמתייחס לבחירות שלנו בחיים וקשור גם לגלגול הזה ולא רק לגלגולים אחרים… אי אפשר לברוח מאחריות אישית על הבחירות שלנו 😉

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט