שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

פסיכותרפיה הוליסטית

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
יהודית קונפרטי
יהודית קונפרטי
מטפלת בפסיכולוגיה אלטרנטיבית, NLP ודימיון מודרך

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
ריתה בר
ריתה בר
מתקשרת, מדיום, נומרולוגית, יועצת רוחנית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

פסיכותרפיה הוליסטית – אנשים רבים פונים אליה כיום
הפסיכותרפיה ההוליסטית היא זרם ייחודי בתוך עולם הפסיכותרפיה ובתוך עולם הטיפולים ההוליסטיים. היא מאפשרת עבודה מקיפה ומקצועית על כל הרבדים שלכם, ולא משאירה פינה אחת ללא התייחסות. למי זה מתאים ומהי בעצם השיטה?

אם בעבר יכולתם לבחור בין פנייה לרופא לצורך טיפול בתסמינים פיזיים ובמחלות ובין פנייה לפסיכולוג כדי לטפל בענייני הנפש, הרי שכיום אפשר לפנות לפסיכותרפיה ההוליסטית, המחברת בין כל העולמות ומבוססת על גישה מקיפה מאוד.

מהי פסיכותרפיה הוליסטית?
הפסיכותרפיה ההוליסטית היא אחד מהזרמים בתחום הטיפול הנפשי, ועיקר ייחודה הוא שהיא משלבת בתוכה גם את החלק הפיזי. משמעות המונח פסיכותרפיה הוליסטית הוא "טיפול נפשי שלם", כאשר "הוליסטי" מייצג את ה"שלם" או בעצם את ה"כולל" או המכלול. למה הכוונה? הכוונה היא לכך שעל פי גישה זו מתייחסים לאדם כאל יחידה אחת שלמה המורכבת מיחסים הדדיים הנרקמים בין הנפש, הגוף, המחשבה והרגש; ההתבוננות, האבחון והטיפול תמיד ייעשו תוך התייחסות לכל הרבדים הללו.

במה יתרונה על טיפולים אחרים?
כאמור, באמצעות הפסיכותרפיה ההוליסטית ההסתכלות היא דרך כל הממדים הללו, והטיפול תמיד ישאף לגעת במקור הבעיה עצמה ושם לרפא אותה – כך שלאחר מכן היא בעצם תיעלם מכל הרבדים גם יחד. האופן שבו אפשר לעבוד הוא יתרונה הגדול של הפסיכותרפיה ההוליסטית, שכן אפשר לגשת לבעיה מסוימת דרך גישה פיזית ובכלים המטפלים בחלק הפיזי ודרכו להגיע ליתר החלקים ולשלבם לאט לאט; אפשר להשתמש בעיקר בשיחות ומשם לכלול את יתר הרבדים; אפשר להשתמש בדמיון מודרך ובעבודה עם תת המודע, בעבודה בתנועה ובצבע, בריפוי קולי ועוד ועוד. כלומר, לרשות המטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית עומדת הסתכלות רחבה יותר, הכוללת גם את הגוף וגם את הנפש, בד בבד עם כלים השייכים לכל העולמות הללו, ולא רק לאחר מהם.

כיצד מטפלים באמצעות הפסיכותרפיה ההוליסטית?
כאשר תבקשו למשל לטפל בחרדה באמצעות הפסיכותרפיה ההוליסטית, הטיפול ייעשה בו זמנית במישור של הטיפול בסימפטומים עצמם, לצד זיהוי הדרגתי של מקור החרדה, איתורו ולאחר מכן התמודדות עמו בכלים המיועדים לעבודה עם תת המודע – החל משיטות הוליסטיות למיניהן כ-NLP ודמיון מודרך, ועד שיטות פיזיות המשולבות בעבודה קוגניטיבית ולעתים גם בעבודה התנהגותית. הכול בהתאם למטופל ולמטפל.

במה אפשר לטפל באמצעות פסיכותרפיה הוליסטית?
פסיכותרפיה הוליסטית נותנת מענה למגוון רחב מאוד של קשיים רגשיים, נפשיים, מנטליים והתנהגותיים. בין היתר, אפשר לטפל באמצעותה במצבים של בעיות במערכת העיכול או במערכת הנשימה, אלרגיות, חרדה, דיכאון, קשיי ריכוז, קשיים חברתיים, קשיים זוגיים או במערכות יחסים בכלל, פוביות, התמודדות עם דימוי עצמי נמוך ועם דפוסי חשיבה שאינם מקדמים וכן הלאה. בכל מקרה כזה, הפתרון נוגע בשורש הבעיה במהלך טיפול מסוג זה, ולכן ללא ספק לכל דבר שתפתרו עם עצמכם משורשו, יהיו השלכות חיוביות נרחבות על כל התחומים האחרים בחייכם גם כן.


דירוג

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט