שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

מה עושים נגד עין הרע?

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
יפה ברגר
יפה ברגר
מתקשרת, נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

מה עושים נגד עין הרע? אמונות ומעשים למניעת עין הרע
זה שנים רבות שבתרבויות רבות נהוגות אמונות שונות למניעת השפעת עין הרע; כולנו מכירים את החמסה הידועה, הצבע האדום והצבע הטורקיז, אך יש דברים רבים נוספים שאפשר לעשות נגד עין הרע.
עין הרע, או עין רעה, הוא מצב שבו, על פי האמונה בתרבויות ובדתות שונות, קיימת השפעה שלילית על מצב טוב שחל על אדם. כלומר, דבר מה שהיה טוב מתקלקל או משתבש, נפגע, בשל השפעות לא טובות. על פי רוב, נהוג לחשוב שעין הרע נגרמת בעיקר עקב קנאה של אדם אחד באדם אחר, אך בהחלט ידוע שאנשים יכולים לגרום עין הרע גם לעצמם – כאשר הם רוצים יותר ממה שיש להם או כאשר הם מתרברבים בשפע שנפל בחלקם.

השפעות של עין הרע
בשל ההשפעות האנרגטיות שאנו משפיעים זה על זה, בלי להיות מודעים, יכול אדם אחד לפגום בטוב שנפל בחלקו של אדם אחר; ההשפעות המיוחסות לעין רעה הן רבות ושונות – החל ממחלות שונות ועד פגיעה בפרנסה, בשלום בית או ברכוש. עם זאת, ברגע שאנחנו מודעים לכך שיכולה להיות השפעת עין הרע, אפשר להתגונן מפניה, באמצעים שונים.

האם יש מה לעשות נגד עין הרע?
נגד עין הרע אפשר ראשית להתגונן אנרגטית – כאשר אנחנו מודעים להשפעות האנרגיות של מחשבותיהם או רגשותיהם של אנשים אחרים, אנחנו יכולים להשתמש בהגנות אנרגטיות מסוגים שונים – החל מהתכווננות ושימוש בדמיון מודרך לצורך הגנות, ועד לקמעות ולאלמנטים שונים שבתרבויות שונות נחשבים כמגנים מפני השפעת עין הרע.

מה עושים נגד עין הרע?
שיטות למניעת השפעת עין הרע
אחת השיטות הבסיסיות והידועות נגד עין הרע היא לא להפיץ ברבים דברים טובים שמתרחשים, לפחות עד אשר הם מתייצבים ויש להם קיום ממשי בעולם. המשפט המוכר "אין הברכה שורה אלא בסמוי מן העין" מתייחס אף הוא לכך, ולכן במקרים של תחילת היריון, של קבלת עבודה חדשה וטובה, של זכייה בפרס גדול וכן הלאה – פעמים רבות אנשים אינם משתפים בחדשות הטובות, מחשש לעין הרע.

קמעות ידועים, פשוטים ומקובלים בשלל תרבויות נגד עין רעה הם שימוש באלמנטים בצבע טורקיז וכחול, בקישוטים שבהם מוטיבים של עיניים ובחוטים אדומים שקיבלו ברכה, על פרק כף היד. כל אלה מקורם בתרבויות קדומות, ובין השאר הם נוגעים למסורות המתייחסות לשדים, ומוטיב העין – מלבד היותו שאוב ככל הנראה מהתרבות המצרית הקדומה, גם נועד "להסתכל חזרה בעינו של המפיץ עין הרע".

מלבד אלה ידועות שיטות כגון יריקה על הקרקע, שנועדה להתריס כנגד ה"ייבוש" שעין הרע עלולה לגרום. כמו כן, יש שיטות מוכרות של התגוננות מפני עין הרע באמצעות שימוש בפיזור מלח ואף בשום, בתרבויות מסוימות.

שיטות נוספות נגד עין רעה
באסלאם וביהדות ידוע השימוש בחמסה, כף היד המסורתית, ובעקבותיה גם בספרה 5 בצורות שונות. ביהדות ידועים גם משפטים ופסוקים שאפשר לומר להגנה, ביניהם "בן פורת יוסף" – שככל הנראה ידוע כמי שעין רעה לא פגעה בו מעולם. נוסף על כך, יש קמעות מיוחדים ותפילות שאפשר לומר, וכן שיטות להסרת עין הרע – למי שכבר נפגע ממנה, חלילה – ביניהן גם כישופים מורכבים מאוד להסרת עין הרע.


דירוג

תגובה אחת בדף “מה עושים נגד עין הרע?

  1. אביבה הגיב:

    אני לא באמת מאמינה בעין הרע, אבל בתור אחת שגדלה בתרבות שכן מאמינים בזה, עד היום אני עושה כמעט את כל הדברים שכתובים פה נגד עין הרע… חחח. זה חזק ממני, ככה גדלתי ואני בכלל כבר לא חושבת על זה היום. חוץ מיזה, לא יועיל אז גם לא יזיק, לא? 😉

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט