שיחות ייעוץ
36,359
שיחות ייעוץ
עצות ששינו חיים
120,471
עצות ששינו חיים
צוות היועצים של מרכז המיסטיקה זמין בשבילכם כדי לתת מענה לכל בעיה
השירות זמין מטלפון סלולרי בלבד
מספר הטלפון שלנו
072-329-2000
זוגיות פרנסה וקריירה בחירה והחלטה אי ודאות ייעוץ אישי
 
כיוון בחיים דימוי עצמי פתרון חלומות תקשור מודעות עצמית

החלטות ללא חשיבה רציונלית? אינטואיציה

שיחת ייעוץ אישית ודיסקרטית: תשובות מדויקות לכל השאלות בתחומי החזרת אהבה, זוגיות, בריאות, פרנסה ועוד
אסתר תהלים וקבלה
אסתר תהלים וקבלה
נומרולוגית

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)
רבקה פז
רבקה פז
נומרולוגית, מתקשרת,קוראת בטארוט ומדיום

זמין/ה לשיחה
(מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר)

החלטות ללא חשיבה רציונלית? אינטואיציה – כל תינוק יודע…
האם קרה לכם אי פעם שידעתם בוודאות מה עומד להתרחש בסיטואציה מסוימת והתברר לכם שצדקתם? האם קרה לכם שהשתמשתם בידע שלא ידעתם שקיים אצלכם? האם קרה לכם שידעתם פרטים מסוימים על אדם כלשהו בלי להכיר אותו? הכירו את האינטואיציה שלכם.

אינטואיציה היא מונח המתייחס לידיעה פנימית – קבלה של מסרים ללא הסבר הגיוני, והיכולת לפענח אותם. מדובר בידע על אודות אנשים, מקומות, סיטואציות ובכלל, על אירועים שונים בחיינו, שאינו נובע מתהליך החשיבה הרציונלי-הליניארי שאותו כולנו מכירים ולומדים במהלך השנים, אלא ממקום אחר.

מהיכן נובעת הידיעה האינטואיטיבית?
על פי הסברות, ידיעה אינטואיטיבית נובעת מתוך העל-מודע שלנו, החלק במודעות שלנו אשר מקושר לסביבתנו ולמאגרי ידע רחבים יותר, באופן שאינו מודע. החשיבה הרגילה שלנו מותנית בידע קודם, ומלמדים אותנו להסיק דבר מתוך דבר; החשיבה האינטואיטיבית, הידיעה, יכולה להסיק מסקנות שאינן נסמכות על הסקה לוגית, וכך אנו פתאום מגלים שאנחנו יודעים דברים שאין לנו ידע קודם או יכולת הגיונית לדעת אותם.

אינטואיציה
האם לכולם יש אינטואיציה?
התהליך האינטואיטיבי מתרחש כנראה באמצעות קשר של התודעה הכללית יותר שלנו למאגרי מידע כלליים, וזהו כמובן תהליך שאינו לימודי, אלא מתרחש מעצמו. על פי הסברה, כאמור, האינטואיציה שלנו מקושרת לעל-מודע, ולכן – כל אחד בעצם מקושר לידע הזה. עם זאת, ככל הנראה עם היוולדנו ובמהלך שנות חיינו הראשונות, החיבור שלנו ליכולת האינטואיטיבית גבוה יותר, שכן טרם התגבשו בחשיבה המודעת שלנו ה"כללים" שעל פיהם ידע נובע אך ורק מתוך חשיבה רציונלית-הסקתית; בחשיבה מסוג זה מתרכז הלימוד הפורמלי, בעיקר בעולם המערבי. יש הטוענים כי ידע אינטואיטיבי נובע גם מגלגולים קודמים ומהזיכרונות שלנו מהם, האגורים בתת-המודע שלנו.

כך, ככל שאנו מתבגרים, החיבור הטבעי שלנו לאינטואיציה הולך ונחסם באופן טבעי, אלא אם כן אנחנו מתרגלים את השימוש בו ומאפשרים לו להמשיך להיות פעיל בחיינו. באותו אופן, מקובל לחשוב שבזמן חלום, כאשר המודעות השכלית שלנו "נחה" ומי שפעילים הם בעיקר תת-המודע ועל-המודע שלנו – אנחנו מקבלים מסרים אינטואיטיביים; אלה מתקבלים באמצעות חלומות, גם אם איננו זוכרים אותם. זאת הסיבה שפעמים רבות אנשים מתעוררים בבוקר ויודעים מה נכון להם לבחור באשר לסיטואציה מורכבת שבה התלבטו קודם לכן.

פיתוח האינטואיציה
חלק חשוב בשימוש באינטואיציה הוא היכולת לא רק לקבל מסרים, אלא גם לפענח אותם באמצעות התפישה שלנו. כלומר, לעתים קרובות מסרים אינטואיטיביים יגיעו אלינו דווקא באמצעות תחושות, באמצעות החושים, באמצעות רגש חזק; את כל אלה יש לדעת לפענח, זאת אומרת: להבין מה אומרת לי התחושה המסוימת לגבי הסיטואציה הספציפית, מדוע מתעורר בי רגש חזק (חיובי או שלילי) כלפי אדם מסוים שזה עתה פגשתי ולכאורה אינני אמור לדעת עליו דבר.

בהקשר הזה, כל אדם מקבל מסרים אינטואיטיביים באופנים שונים ובניואנסים אחרים; על כן, דרך טובה ופשוטה לפתח את האינטואיציה ולאפשר לה להיות כלי בחיינו, היא להתחיל לזהות את המסרים הללו וללמוד את השפה האישית שלהם – הנכונה לנו. כאשר ניתקל שוב ושוב באותה תחושה בהקשרים שונים, לאט-לאט נדע לזהות ולהבין למה כוונתה, ואיך היא מבקשת מאיתנו בעצם לפעול.


דירוג

תגובה אחת בדף “החלטות ללא חשיבה רציונלית? אינטואיציה

  1. אבי הגיב:

    אני מבסס המון החלטות ובחירות בחיים שלי על האינטואיציה שלי, וככה עשיתי תמיד. אני מאמין שזאת הדרך הנכונה ביותר לאדם להחליט, כי במקום כלשהו בפנים אנחנו תמיד יודעים, פשוט יודעים, מה נכון לנו ומה לא, ורוב הפעמים זה לא בהכרח מתיישב עם ההיגיון שלנו. ככל שהשנים עברו למדתי יותר ויותר לסמוך על האינטואיציה שלי ולשחרר את הרציונל, דווקא בהחלטות מאוד גדולות וחשובות. לדעתי כולנו צריכים ללמוד לחזור לזה, להתחבר לזה שוב. אני מאמין שזאת אכן יכולת מולדת.

כתיבת תגובה

תגובות מהפייסבוק

מישל המתקשרת
מישל המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
תמיר בן אשר
תמיר בן אשר
נומרולוג

לא זמין/ה לשיחה
עדי המתקשרת
עדי המתקשרת
מתקשרת

לא זמין/ה לשיחה
צילה פלד
צילה פלד
אסטרולוגית

לא זמין/ה לשיחה
שולה מזרחי
שולה מזרחי
אסטרולוגית, מתקשרת
לא זמין/ה לשיחה
תפריט
חייגו עכשיו למרכז המיסטיקה